Moterys geriau už vyrus prisimena veidus

Jei tikėti Kanados mokslininkų tyrimų rezultatais, moterys daug geriau nei vyrai prisimena veidus.

Tyrėjų nuomone, moterys daugiau laiko skiria savo pašnekovo ar tiesiog paprasto praeivio veido bruožams tyrinėti. Be to, dažniausiai šis procesas vyksta nesąmoningai.

Kanados mokslininkai pritaikė žvilgsnio sekimo technologiją, atsekdami žvilgsnį tais momentais, kai žmonės monitoriuje apžiūrinėjo skirtingų veidų akis, nosį ir burną. Eksperimento dalyviai tuo pat metu turėjo įsiminti šių asmenų vardus. Taip mokslininkai sužinojo, kad moterims naujiems veidams ištyrinėti reikia daugiau laiko, nei vyrams.

Tai žymiai praturtina jų atmintį, o pasąmonės lygmenyje moterys daug atidžiau fiksuoja atskirus veido bruožus. Tyrimo rezultatų dėka paaiškėjo, kodėl lyčių skirtumas taip stipriai veikia veidų įsiminimo kokybę. Žmonės taip pat gali pagerinti savo regimąją atmintį, pakeisdami būdą, kuriuo jie „nuskaito“ pašnekovą.

Anksčiau Kembridžo universiteto mokslininkams pavyko išsiaiškinti, kad moterų atmintis veikia geriau nei vyrų, o amžius tam įtakos neturi. Moterys visada prisimena svarbias datas, įvykius ir ginčus, apie ką dažnai primena savo vyrams.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.