Mylimų ir nemylimų vaikų smegenys. Šokiruojantis skirtumas

Žemiau pateiktoje nuotraukoje – dviejų 3 metų amžiaus vaikų smegenys. Tačiau kairiosios gerokai didesnės, jose mažiau juodų sričių, lyginant su dešiniosiomis smegenimis.

Neurologai teigia, kad vienintelis skirtumas tarp šių dviejų vaikų – motinų elgesys su jais. Vaikas su labiau išsivysčiusiomis smegenimis – tasai, kuriuo mama labiau rūpinosi, greičiau atsiliepdavo į jo poreikius. Toks vaikas užauga protingesnis, turi kur kas geriau išugdytus socialinius įgūdžius, sugeba užjausti kitus ir rūpintis jais.

Nors iš pirmo žvilgsnio dešiniosios smegenys atrodo kaip nukentėjusios nuo kažkokios rimtos ligos, jokių susirgimų nebuvo, šitą vaiką viso labo atstūmė nuosava mama, su juo buvo blogai elgiamasi. Jis turi daugiau šansų ateityje susirgti priklausomybe nuo narkotikų, būti įtrauktas į kriminalą, nesusirasti darbo, tapti priklausomu. Taip pat didelė psichinių ir kitų su sveikata susijusių problemų tikimybė.

Profesorius Allan Schore iš Kalifornijos universiteto paaiškino, kad per pirmuosius du gyvenimo metus sveikas vaiko vystymasis priklauso nuo tvirto ryšio su mama.

Maždaug 80% smegenų ląstelių užauga per pirmuosius du gyvenimo metus, o nukrypimai nuo šios normos gali paveikti visą būsimą gyvenimą. Kuo labiau mama nepaisys vaiko, tuo rimtesni smegenų pažeidimai.

Pradeda suktis užburtas ratas, kadangi tėvai, kurie blogai elgiasi su vaikais, dažniausiai kažkada patys buvo tokiais vaikais, kurie nerūpėjo saviems tėvams ir jiems ne visiškai išsivystė smegenys. Sustabdyti šį ratą galima tuo atveju, jeigu laiku palaikysime savo šeimą ir suteiksime reikiamą pagalbą.

Kaip rodo tyrimai, vaikai, kuriuos nuo ankstyvos vaikystės gaubė mamos globa ir šiluma, turi labiau išvystytą smegenų struktūrą – hipokampą, kuris atsakingas už mokymąsi, atmintį ir reakciją į stresą. Tokie vaikai tampa protingesniais ir rodo demonstruoja geresnius sugebėjimus moksluose.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *