Ne visi žino šias gudrybes – kiek laiko galima laikyti faršą šaldytuve?

Malta mėsa (faršas) – mūsų šaldytuvuose dažnai sutinkamas produktas. Iš jo galima išsikepti labai daug dalykų – nuo skanių kotletų iki cukinijų blynų su mėsos įdaru.

Kiekvienam virėjui labai svarbu žinoti, kaip ir kiek laiko galima laikyti faršą šaldytuve. Apie šias subtilybes papasakosime kartu su „Food Oboz“.

Kiek laiko galima laikyti paruoštą faršą šaldytuve?

Šviežias jautienos arba kiaulienos faršas šaldytuve iki +6 laipsnių temperatūros gali išsilaikyti 12 valandų. O šaldiklyje esant –18 laipsnių galima laikyti 3 mėnesius.

Maltą mėsą su svogūnais galima laikyti šaldytuve 6–8 valandas, o šaldiklyje ne ilgiau kaip 2 paras. Esmė tokia, kad ilgai laikant svogūnai pablogina produkto skonį. Kulinarijos specialistai pataria patiekalus iš tokio faršo paruošti kuo greičiau.

Malta mėsa su kiaušiniais šaldytuve gali išsilaikyti ne ilgiau kaip 3–4 valandas, o šaldiklyje – tik 3–4 dienas. Dėl kiaušinio pusgaminis yra vandeningas ir jame labai greitai vystosi bakterijos.

Virtą faršą šaldytuve galima laikyti 12–15 valandų. Nepatartina tokio produkto laikyti šaldiklyje – jis gali prarasti naudingąsias savybes ir tapti beskonis.

Šviežiai keptas faršas 1–5 laipsnių temperatūroje stovės 3–5 paras. Bet kotletus reikės laikyti trumpiau – tik 1–3 dienas panašiomis temperatūros sąlygomis. Šaldytas faršas išsilaikys iki savaitės 0–6 laipsnių temperatūroje.

Faršas iš bet kokios žuvies gali būti laikomas šaldytuve ne ilgiau kaip 6 valandas. Šaldyti nerekomenduojama, bet jei ir užšaldote, laikyti ne ilgiau kaip 1,5–2 mėn.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *