Neišmeskite silikagelio maišiukų – gali išgelbėti ne tik sušlapusį telefoną, bet ir rasojančius langus

Nors ant drėgmę sugeriančių paketėlių užrašyta „Do not eat“ (liet. „nevalgyti, nepraryti“), į juos suberti burbuliukai nėra toksiški. Įspėjimas reiškia, kad tai nevalgomas produktas, o smulkūs žirneliai kelia pavojų mažiems vaikams ir augintiniams, nes šie gali jais užspringti.

Išgelbėti mobilųjį

Jei jūsų mobilusis telefonas netyčia pliumptelėjo į vandenį ar kitaip sudrėko, pirmiausia jį išjunkite, nusausinkite ir išjungtą įdėkite į užsegamą maišelį su silikagelio paketėliais. Laikykite 24–48 val., arba kol išdžius. Šie žirneliai ištrauks drėgmę net 10 kartų veiksmingiau nei šiam tikslui naudojami ryžiai.

Nuo prakaito kvapo

Jūs ar kuris kitas šeimos narys sportuoja ir į treniruotes nešiojasi krepšį su sportine apranga bei avalyne? Tikriausiai kaskart nuo prakaito sudrėkusių batų nepuolate švarinti, o kartais ir paliekate juos viduje. Deja, drėgmė – palanki terpė įvairiems mikroorganizmams daugintis, todėl palaipsniui ir avalynė, ir krepšys prisigeria ne itin malonaus kvapo. Ilgiau gaivą išsaugosite, jei viduje nuolat laikysite kelis maišelius su drėgmę sugeriančiais žirneliais.

Tvarka kosmetinėje

Drėgmė – grožio priemonių priešas, todėl specialistai nepataria jų laikyti vonios kambaryje. Dar geriau, jei į kosmetinę įdėsite vieną ar du silicio dioksido maišelius – biri pudra, šešėliai, skaistalai ir kitos dekoratyvinės kosmetikos priemonės ilgiau tarnaus.

Sidabro gaminiams

Turbūt esate pastebėjusios, kad nenaudojami sidabriniai auskarai ar sidabro šaukšteliai ima juosti. Šį procesą pristabdys keli drėgmę sugeriančių žirnelių pakeliai papuošalų ar stalo įrankių dėžutėje.

Senos nuotraukos

Dabar vis mažiau darome popierinių nuotraukų, tačiau daugelio namuose esama stalčiukų ar dėžučių, kuriose saugomos bent kelios tokios popieriuje užfiksuotos brangios akimirkos. Ryškiomis spalvomis galėsite džiaugtis ilgiau, jei kartu su nuotraukomis sudėsite drėgmę sugeriančių maišelių.

Tarp rankšluosčių

Kad vonioje laikomi rankšluosčiai nuo drėgmės nesuplėktų, tarp jų padėkite kelis gelinių žirnelių maišelius. Taip išvengsite nemalonaus kvapo, kartais įsigeriančio ir į tekstilę, ir į visą kambarį.

Jokių rūdžių

Ar žinojote, kad, įmetusi silikagelio pakuočių į darbo įrankių lagaminėlį, galite apsaugoti juos nuo rūdžių? Padėkite kelis maišelius ten, kur laikote reples, grąžtus, žirkles ir jie ilgiau išliks blizgūs.

Skutimosi peiliukui

Jeigu pastebėjote, kad jūsų skutimosi peiliukas pernelyg greitai atšimpa ir jau po kelių dienų nebenuskuta plaukelių, kaip naujas, greičiausiai dėl to kaltas vandens perteklius. Išties, net kaskart pasinaudojus įrankiu ir nusausinus jo ašmenis, neįmanoma pašalinti visos drėgmės iš vidaus. Pasinaudokite patarimu: laikykite skutimosi peiliuką ant silikagelio pakuotės. Ištraukus drėgmę, skustuvas tarnaus ilgiau.

Traškus pašaras

Mylimam augintiniui nuolat perkate didelę pakuotę sausojo pašaro ir ją atplėšusi neišmanote, kaip išlaikyti kąsnelius traškius? Kad gyvūnų maistas nesugertų drėgmės ir nesušoktų į gumulus, pašaro gabalėlius suberkite į sandarų indą su keliais silicio dioksido paketėliais. Juos galima įmesti tiesiai į gyvūnų maistą arba priklijuoti lipnia juostele prie dangtelio iš vidaus.

Kad langai nerasotų

Automobilio langai mažiau rasos, o žiemą taip stipriai neapšals, jei kelis gelinių žirnelių maišelius nuolat laikysite ant prietaisų skydelio. Silikagelis sugers dalį drėgmės pertekliaus iš salono. Tiesa, padėjusi pakelių, jų poveikį pajusite tik po kelių dienų.

Dėmesio!

Silikagelio maišeliai palaipsniui praranda savybę sugerti drėgmę, todėl šią funkciją reikia vis atnaujinti. Tereikia paketėlius truputį pakaitinti iki 40 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Sukaupta drėgmė pasišalins ir jie vėl puikiai veiks. Na, o nenaudojamus maišelius laikykite sandariame inde, kad nepritrauktų drėgmės iš aplinkos.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *