Neištikimybė ir penki žmogaus poreikiai santuokoje

Neištikimybė – tai nelaimingos santuokos simptomas. Kalba eina apie nepatenkintus sutuoktinių poreikius. Negaudamas kažko šeimoje, žmogus ima to ieškoti už šeimos ribų.

Neištikimybę įveikti gali anaiptol ne kiekviena šeima. Dėl to kur kas protingiau ir paprasčiau užsiimti savo santykiais, pasirodžius pirmiesiems nepasitenkinimo požymiams, negu apleisti situaciją ir leisti, kad šeima patirtų tokį rimtą išbandymą.

Amerikiečių tyrinėtojas, knygos „Jo, poreikiai, jos poreikiai: santuoka be neištikimybės” Vilardas Hadlis atliko tyrimus, kuriame dalyvavo daugiau kaip 800 porų ir išskyrė pagrindinius vyrų ir moterų poreikius šeimoje. Jei šie poreikiai patenkinti, sutuoktiniai laiko vienas kitą idealiais.

Taigi. Egzistuoja penki poreikiai santuokoje, kuriuos patenkinus, žymiai sumažėja neištikimybės rizika.

Pirma. Moterims – švelnumo poreikis. Kai vyras dovanoja gėles, apkabina, bučiuoja, laiko už rankos, moteris jaučia, kad jis myli ją kaip moterį.

Vyrams – seksualinio pasitenkinimo poreikis. Terapijos metu moterys dažnai skundžiasi, jog nejaučia švelnumo iš vyro pusės, o paskui tos pačios moterys prisipažįsta, kad reguliariai ignoruoja vyro seksualinius poreikius. Šiedu poreikiai yra poriniai: jei vyras nerodo švelnumo, sekso jis negaus, o jei moteris ignoruoja jo seksualinius poreikius, nebus jokio švelnumo.

Antra. Moterims – poreikis kalbėtis. Moteriai reikia, kad vyras jos klausytųsi, emociškai reaguotų į tai, kuo dalinasi žmona. Pradiniame pažinties etape poros labai daug kalbasi, partneriai demonstruoja vienas kitam savo meilę ir suinteresuotumą. Moterys tikisi, kad toks suinteresuotumas išliks ir santuokoje. Tyrimai rodo, kad norint patenkinti šį moters poreikį, reikia maždaug 15-os valandų partnerio dėmesio per savaitę. Gaunasi maždaug po 2 valandas per dieną.

Vyrui moteris turi būti gera draugė poilsiaujant ir pramogaujant. Neretai iki santuokos moterys su malonumu įsitraukia į vyro pomėgius: važiuoja žvejoti, lanko krepšinio rungtynes ir t.t. O santuokoje jos mėgina įtraukti partnerį jau į savo pomėgius ar tiesiog pasiūlo vyrui vienam pramogauti ir poilsiauti. Tai gali kelti nemažą pavojų šeimai, kadangi, didžiulei moterų nuostabai, vyrai teikia labai didelę reikšmę žmonos sugebėjimui būti puikia bičiule pramogaujant ir poilsiaujant.

Trečia. Moters poreikis – sutuoktinio atvirumas ir sąžiningumas. Moteriai būtina tiesa tiek kasdieniniuose reikaluose, tiek ekstremaliais atvejais, tiek smulkmenose, tiek svarbiuose reikaluose. Jeigu vyras slepia informaciją arba apgaudinėja, jo patikimumas moters akyse žlunga. Moteris jaučiasi nesaugiai.

Vyriškas poreikis – fizinis žmonos patrauklumas. Šis poreikis turi du aspektus. Pirmasis – tai galimybė pateikti visuomenei patrauklią moterį kaip savo žmoną. Antrasis – meilės santykiuose vyrui labai sunku vertinti moterį vien už dvasines savybes. Vyrai turi labai gilų fizinio žmonos patrauklumo poreikį.

Ketvirta. Moteris turi turėti pakankamai pinigų. Jų, žinoma, niekada nebūna per daug, tačiau visada egzistuoja visiškai konkreti suma, kurios pakanka pragyvenimui ir tam, kad atsirastų saugumo ir tikrumo rytojau diena jausmas.

Vyrui reikalingas namų jaukumas. Vyro idealas: moteris su meile ir džiaugsmu pasitinka jį namuose, kur gerai besielgiantys vaikai džiaugiasi juo ir kviečia įsitraukti į puikiai sutvarkytų namų komfortą. Pratęsti galima tuo, kad žmona pakviečia jį prisėsti ir pailsėti prieš skanią vakarienę. Toliau šeima eina pasivaikščioti, paskui vaikai ramiai sugula miegoti. Tada vyras atsipalaiduoja su žmona, jiedu kalbasi, žiūri televizorių, paskui eina į miegamąjį, kad užsiimtų seksu. Moterys gali pasišaipyti iš tokio scenarijaus (pamiršusios, kad pačios non-stop režimu kuria galvose savas analogiškas fantazijas). Realybė iš tikrųjų pateikia poroms visiškai kitas aplinkybes, tačiau šis vyro poreikis egzistuoja ir jis stiprus.

Penkta. Moteriai svarbu, kad vyras būtų geras savo vaikų tėvas. Netgi ne šiaip geras tėvas, o sektinas pavyzdys. Žmonai svarbu matyti mylimą vaiką ant mylimo vyro rankų.

Vyrams reikalingas žavėjimasis. Vyrui būtina savimi didžiuotis. Susižavėjimo, beje, nereikia painioti su vertinimais. „Tu šaunuolis, tu kietas, tu pats geriausias” – tai vertinimas. O susižavėjimas demonstruojamas per jausmus, kuriuos moteriai sukelia vyro poelgiai: „Džiaugiuosi tavo pasiekimais”, „Man malonu, kai tu taip gražiai apsirengęs”, „Žaviuosi tavimi, jaučiu tvirtą atramą, kai gini mane kokioje nors sferoje” ir t.t. Svarbiausia – susižavėjimas turi būti nuoširdus, net jeigu tai bus kažkas smulkaus ir nelabai reikšmingo, bet užtat nuoširdaus.

Kai šie poreikiai patenkinami, partneriai laiko vienas kitą idealiais, šeima tampa tvirtesnė, sutvirtėja pagrindas abipusei meilei ir ištikimybei.

Jeigu jums labai norisi išsaugoti savo meilę ir esate pasiruošę drauge įveikti iškylančius sunkumus, vienas iš žingsnių šia kryptimi – atviras pokalbis apie jūsų abiejų lūkesčius vienas kito atžvilgiu ir apie savo poreikius. Pasistenkite išgirsti vienas kitą, įsiklausyti ir, pagal galimybę, kažką pakeisti savo galvoje ir elgesyje.

Nuoširdžiai tikiuosi, kad šis tekstas primins jums apie būtinybę rūpintis savimi ir antra puse. Galbūt kam nors kils noras tiesiog dabar padaryti partneriui ką nors malonaus: iškepti skanų pyragą, nupirkti gėlių, galbūt už kažką padėkoti. Gyvenimas susideda iš smulkmenų, tebūnie tos smulkmenos malonios.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *