Netgi paslėpti tėvų konfliktai paveikia vaikus

Remiantis neseniai atliktu tyrimu, nuolat konfliktuojantys sutuoktiniai dažnai nesuteikia savo vaikams pakankamai šilumos ir palaikymo. Tokiose šeimose vaikai patiria nerimą, užsidaro savyje ir negali adaptuotis prie mokyklos gyvenimo.

Faktas, kad tėvų tarpusavio konfliktai neigiamai veikia vaikus, jau seniai įrodytas daugeliu tyrimų. Naujas darbas šia tema padeda tiksliau suprasti, kaip būtent ši įtaka pasireiškia. Kaip paaiškėjo, vaikams pavojingos ne tik akivaizdžios tėvų priešiškumo apraiškos. Net jeigu konfliktas tarp sutuoktinių pasireiškia tik įtempta tyla, tai gali sugriauti emocinį tėvų ir vaikų artumą. Artumo ir palaikymo trūkumas turi įtakos psichologinei vaiko būklei, daro įtaką jo mokykliniam gyvenimui.

„Daugelis tėvų yra įsitikinę, kad konfliktą galima paprasčiausiai nuslėpti, kad pakanka vaikų akivaizdoje nesiaiškinti santykių. Tačiau tėvų atitolimas vienas nuo kito ir įtampa namuose taip pat kenkia vaikui“, – teigia tyrimo autorė Melissa Sturge-Apple (Ročesterio universitetas, Niujorkas, JAV).

Tyrime dalyvavo 212 šeimų, auginančių 6 metų vaikus. Tyrimo pradžioje mokslininkai bandė išsiaiškinti, kiek sutuoktiniai pajėgūs aptarti konfliktines situacijas, kaip jie bendrauja su vaiku. Kad būtų įvertinta vaikų psichologinė būklė, vaikų tėvai ir mokytojai atsakė į specialios anketos klausimus.

Paaiškėjo, kad mamos, kurios palaiko šaltus ar priešiškus santykius su vaiko tėvu, yra linkusios rečiau demonstruoti meilę savo vaikui. Tas pats pasakytina apie tėčius. Vaikams iš probleminių šeimų sunkiau susidraugauti su bendraamžiais, susidoroti su mokyklinėmis užduotimis.

Mokslininkai pažymi, kad ypatingai stipriai vaikus paveikia tėvo „emocinis nepasiekiamumas“ – tai lemia ne tik problemas mokykloje, bet ir padidėjusį nerimo lygį, elgesio sutrikimus. Šio reiškinio priežastys dar nėra visiškai suprantamos.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *