Netinkami žmonės: viena priežastis, kodėl jų neatsikratome

Mums visiems labai svarbi yra pasirinkimo laisvė. Tai liečia ir asmeninius santykius. O kas, jeigu vaikystėje šalia buvo netinkamas žmogus, su kuriuo vaikas buvo susietas likimo? Pavyzdžiui, ydingas tėvas ar motina. Tada į suaugusiojo gyvenimą perkeliamas toks elgesio modelis, kai padėtis yra bloga, bet niekas nekeičiama, nes trūksta svarbaus dalyko – sugebėjimo rinktis.

Kai šalia yra ne tas žmogus

Ar manote, kad šalia jūsų yra netinkamas žmogus? Arba ne visai tinkamas. Jis ne tik gyvena kartu, bet jūs dar stengiatės jį pasilikti ir nulaikyti šalia savęs. Pavyzdžiui, kenčiate grubumą ir apgaudinėjate save, kad tai yra pokštas, verkiate naktimis, tikitės, kad viskas susitvarkys, stengiatės surasti kontaktą ir įžvelgti savyje ar jame kažką naują, kas galėtų padėti.

Arba pasitaiko taip, kad žmogus tinka kokiu nors vienu aspektu, o jūs stengiatės „užtraukti“ jį pagal visus likusius punktus ant savo gyvenimo. Pavyzdžiui, jis (arba ji) yra nuostabus meilužis, bet daugiau nieko. Galbūt jis net pasakė jums, kad , išskyrus seksą, jo daugiau niekas nesieja su jumis ir nesies, o jūs vis tiek ieškote būdų pasikalbėti, sugalvojate bendrų reikalų, norite susitikinėti ir gyventi kartu.

Arba jums patinka meniškos prigimties žmogus. Toks, su kuriuo norite gyventi kartu, auginti vaikus, bet pažinę artimiau susiduriate su nepakeliama chaoso ir beprotybės apimtimi. Juk kūrėjai, menininkai dažnai būna tiek pat nepakenčiami, kiek ir genialūs. Ką tada daryti su savo potraukiu ir nesuderinamumu?

Arba dar vienas paprastas pavyzdys. Geriantis žmogus. Kai jis negeria, būna puikus, o kai išgeria, tampa siaubingas. Ir jūs svajojate apie blaivius laikus, bet jie vis neateina.

Arba dar paprastesnis pavyzdys. Išblėsę jausmai. Jie buvo, o dabar jų nebėra. Ir nėra iš kur paimti. O jūs jau kartu, su vaikais, ir dingti nėra kur.

Ką tada darote ir kaip jaučiatės?

Visi minėti atvejai yra situacijos, kai tenka susidurti su neišsipildžiusiais troškimais. Ir neįmanoma gauti to, ko trokštate.

Į tokias situacijas dažnai patenka žmonės, kurie vaikystėje gyveno šalia netinkamo asmens, su kuriuo teko būti likimo surištiems. Pavyzdžiui, tai galėjo būti sunkaus charakterio artimasis. Sadistas arba narkomanas, alkoholikas tėvas. Arba koks nors nestabilios psichinės būsenos, sunkaus būdo žmogus, psichopatas. Vaikai turi didelį globos bei meilės poreikį ir mažai pasirinkimo.

Vaikui gyvybiškai reikia būti prie ko nors prisirišusiam, o nėra nieko , išskyrus keistą gimdytoją. Ir neįmanoma pasirinkti nieko kito. Dažnai tokia situacija perkeliama į suaugusiojo gyvenimą ir kartojasi, kol žmogus supras, kad jam trūksta svarbiausio dalyko – pasirinkimo laisvės. O suaugusieji gali ištverti artimo žmogaus nebuvimą, jie turi pasirinkimo galimybę.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.