Neužgęstančių santykių paslaptis

Priimta manyti, kad meilė gyvena trejus metus. Po to jausmai pradeda blėsti, darosi sunkiau sugalvoti, kaip išlaikyti buvusį ryšį ir aistrą. Tačiau psichologas Arthuras Aronas atliko savo tyrimą ir rado lengviausią būdą išlikti tokiais pat draugiškais, jaunatviškais ir vienas kitam įdomiais.

Psichologo eksperimento esmė buvo ta, kad poroms reikėjo daugiau laiko praleisti dviese. Svarbiausia buvo tai, kad tuo užsiėmė būtent savanoriai. Kaip paaiškėjo, kuo aktyviau ir neįprasčiau pora leido laiką kartu, tuo didesnis buvo abiejų partnerių pasitenkinimo santykiais lygis. O štai tie, kurie užsiėmė kasdienine veikla, dažnai nekontaktavo tarpusavyje, todėl jų testų rezultatai buvo prastesni.

Psichologai tvirtina, kad rezultatai yra pernelyg reliatyvūs. Pavyzdžiui, kopimas į kalnus jums yra įprastas užsiėmimas, todėl vargu ar toks laiko leidimas bus naudingas jūsų porai. Atvirkščiai, reikia užsiimti, pavyzdžiui, mezgimu ar skaitymu, tai suteiks daugiau emocijų.

Bet kokiu atveju paslaptis slypi asmenybės lavinime – įgyti naujų žinių, mokytis, semtis įspūdžių. Santykių pradžioje tai nėra taip svarbu, kadangi poros nariai ir taip gauna pakankamai tokių pojūčių. Tačiau praėjus ilgesniam laikui, turėtumėte sugalvoti kažką neįprasto, kas suteiktų jūsų jausmams naują kvėpavimą.

Tokiu būdu psichologai rekomenduoja ne tik leisti daugiau laiko drauge, bet ir dažniau drauge daryti kažką tokio, ko dar niekada nebandėte.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *