Niekada nereikalaukite šito iš vaikų

Jei manote, kad vaiką auklėti reikia kiek galima griežčiau, turėkite galvoje, kad visgi esama dalykų, kurių iš vaikų reikalauti negalima. Kiekvieni tėvai auklėja savo vaikus savaip ir visi įsitikinę, kad elgiasi vieninteliu teisingu būdu. Ir visgi neleistini metodai egzistuoja.

Negalima versti valgyti

Versti vaiką suvalgyti viską iki paskutinio šaukštelio – instinktas, kuris giliai įsišaknijęs mumyse nuo seniausių laikų – karų, badmečių ir kitų nelaimių. Tačiau šiais laikais, kai vaikams badas negresia, nėra reikalo kimšti į juos maistą per prievartą, prieš jų valią. Tai ne tik neduos vaikui naudos, bet ir pakenks.

Negalima versti meluoti

Net jeigu jums atrodo, kad nedidelis melas – nieko baisaus, jeigu tikslas pateisinamas, atminkite: auklėti visada reikia nuosekliai. Jeigu skatinate vaiką meluoti, nesistebėkite, jei jis vėliau tai darys iš naujo ir iš naujo.

Neverskite užsiimti neįdomiais dalykais

Jeigu mažylis nenori skaityti, piešti, šokti – neverskite per prievartą to daryti. Bet kuris užsiėmimas turi teikti pasitenkinimą. Jeigu vaikas nenori lankyti būrelių ar renginių – pasistenkite jį sudominti. Prievartiniai užsiėmimai neatneš vaikui nei naudos, nei pasitenkinimo.

Neverskite pasakoti apie visas gyvenimo smulkmenas

Kiekvienas žmogus, net jeigu jis dar mažas, turi turėti savo privačią zoną. Geriau, jei vaikas patikės savo paslaptis savanoriškai, o ne dėl to, kad reikalaujate iš jo kraštutinio atvirumo.

Neverskite atsiprašinėti

Bet kokie atsiprašymai turi sklisti iš širdies, būti nuoširdūs. Versdami vaiką kartoti atmintinai iškaltas frazes, nejaučiant atgailavimo – tai mokyti jį veidmainystės. Kai reikalaujate atsiprašyti prieš ką nors kitą, reikia vaikui paaiškinti, už ką būtent. Mažylis turi suvokti savo prasikaltimą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *