Nuo įsimylėjimo iki meilės

Sutikti savo antrąją pusę, idealų partnerį, vienintelį ir nepakartojamą… „Drugeliai pilve”, laimės pojūtis! Ar tai ir yra meilė?

Panagrinėkime visus poros santykių etapus. Iš viso jų yra septyni:

Įsimylėjimas

Dviejų širdžių susitikimas, romantikos metas, stiprių emocijų, aistros dominavimas. Partneriai nemato vienas kito trūkumų ir yra apimti euforijos, veikiami hormonų.

„Saldainių-puokščių” laikotarpis trunka nuo kelių mėnesių iki pusantrų metų. Šiuo etapu svarbu pažinti vienas kitą, bendrus interesus ir vertybes.

Persisotinimas

Susitikimas su realybe, kai „rožiniai akiniai” nukrenta, o hormonai atslūgsta. Partneriai pagaliau „pamato” vienas kitą kaip realius, o ne susifantazuotus žmones.

Šiame etape svarbu mokėti tartis ir susitarti, išsiaiškinti neaiškius dalykus ir nesidairyti į „kitas idealias poras”, nelyginti ir neklausyti patarimų iš šalies.

Pasibjaurėjimas

Cheminės reakcijos organizme daugiau nebeveikia, sveikas protas paima viršų. Atsiranda abejonių dėl savo pasirinkimo, kivirčų, nesusipratimų, konfliktų. Norima rasti „tobulą partnerį”.

Aukščiau minėtos trys fazės trunka apie 18-25 mėnesius, dažniausiai poros šiuo laikotarpiu išsiskiria. Norint ištverti išbandymus, reikia prisiimti atsakomybę už save, savo veiksmus ir emocijas, „susipažinti” su partneriu, priimti jį ir aptarti visus tarpusavio nesusipratimus.

Kantrybė

Dar vienas sudėtingas santykių etapas, kai bendras gyvenimas atsidūrė aklavietėje ir paprasčiausiai nėra apie ką pasikalbėti. Pora mokosi prisitaikyti prie vienas kito poreikių, be siekio perdaryti kitą žmogų. Kai kiekvienas poros narys priims kito nario individualumą, šis etapas bus sėkmingai įveiktas.

Pagarba

Šiame santykių etape partneriai yra pasirengę vienas kito labui kažką nuveikti, elgtis nesavanaudiškai, rodyti rūpestį. Svarbu susirasti kokį nors naują bendrą užsiėmimą, pažinti naujus vienas kito aspektus.

Draugystė

Visos krizės ir išbandymai sėkmingai įveikti, poroje – visiškas pasitikėjimas, ištikimybė ir tarpusavio supratimas. Partneriai patiria platonišką prieraišumą, dalijasi jausmais ir priima vienas kito poreikius. Šiame etape galima užsiimti saviugda.

Meilė

Štai dabar, kai visos krizės įveiktos, sunkumai nugalėti, pora mėgaujasi vienas kitu ir yra laiminga santykiuose – tai yra tikroji meilė.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *