Nuoseklus planas, kaip išeiti iš santykių aklavietės

Darnių brandžių porų pasaulyje pasitaiko nedaug. Jos žino, kaip taikiai įveikti konfliktus ir per juos sustiprinti santykius.

Santykių aklavietė dar nereiškia, kad atėjo laikas juos užbaigti. Ji tik parodo, kad atėjo laikas žengti į naują išsivystymo lygį. Niekas nenori laisva valia pereiti į kitą lygį. Kam žmogui kažką keisti, jeigu jam ir taip gerai? Tik nuoskaudos ir konfliktai duoda postūmį keistis.

Konfliktas yra neišvengiamas, Ir per gyvenimą turi įvykti daug konfliktų, kad mes spiraliniu keliu galėtume kilti vis į naują santykių lygmenį. Todėl labai naudinga žinoti paslaptis, kaip geriausia valdyti konfliktus, kad nesijaustume nukentėjusiais ir pasiektume kuo daugiau naudos sau.

Kaip išspręsti konfliktą su artimu ir reikšmingu žmogumi?

Pradžiai reikėtų įsidėmėti keletą bazinių sentencijų apie santykius:

1. Kad santykiai tęstųsi, būtina pateikti partneriui naujos informacijos apie save.

2. Informacija apie kiekvieną žmogų visada dalijasi į dvi kategorijas:

a) patrauklus pageidaujamas savo įvaizdis kito akyse (Aš – geras),

b) nepatrauklus įvaizdis savo akimis žiūrint (Aš – blogas).

3. Kiekviena šalis santykiuose stengiasi atskleisti partneriui patraukliąją pusę ir nuslėpti nepatraukliąją – tas savo savybes, kurias kitas gali pasmerkti ir išpeikti.

Iš viso to akivaizdu, kad anksčiau ar vėliau partneriai išsems tą informaciją apie save, kuria jie patraukė vienas kito dėmesį.

Arba jūs leisite kitam tyrinėti save giliau, bet tada atsiskleis ta informacija, apie kurią nenorite prisipažinti nei partneriui, nei sau.

Kai žmogus nepripažįsta ir ignoruoja nemalonią informaciją apie save, ji tampa Šešėliu, į kurį rodo pirštais santykių partneris.

Ko tikisi iš santykių kiekviena šalis?

Kad partneris užmerks akis ir pasistengs nepastebėti Šešėlio ir niekada net neužsimins apie jį.

Dažnai mes reikalaujame iš partnerio nematyti mūsų trūkumų ir šlovinti mūsų privalumus. Mes nesuvokiame, kad reikalaudami nepastebėti mūsų neigiamų savybių mes tampame energetiniais vampyrais , nes verčiame partnerį eikvoti milžiniškas pastangas, kad užglaistytų savo nuoskaudas ir nusivylimus.

Kai šalys nusiteikusios tęsti santykius, bet nenori savarankiškai pripažinti savo Šešėlio (suteikti neigiamos informacijos apie save), tai jos traukia energiją iš kito, stengdamosi sukurti savo pozityvų įvaizdį aplinkinių akyse.

„Prašau tavęs pas mano mamą elgtis kultūringai, vaizduoti džentelmeną, kad ji paskui nepriekaištautų man, už ko aš ištekėjau“.

Ką darys partneris, kai jo prašoma paskolini energijos? Du tris kartus jis duos, o paskui norės, kad jam grąžintų skolą. Ir reikalaus to per kritiką. Tai yra, jis ims kurstyti konflikto ugnį.

Bet kokiame konflikte šalys susipažįsta su kito Šešėliu (neigiamomis savybėmis) ir paskelbia apie jas garsiai arba šiek tiek rečiau nutyli, kad neįskaudintų partnerio. Nesvarbu ar partneris kaltina kitą ar nutyli, rezultatas tas pats – santykių aklavietė.

Ką daryti? Žinoma, reikėtų savarankiškai pripažinti savo Šešėlį. Bet iš kur paimti tokių jėgų, kad įstengtume pripažinti savo neigiamas savybes, kurias slėpėme visą gyvenimą?

Tik brandi sąmoninga asmenybė gali pastebėti už kritikos kito meilę sau. Juk bet koks partnerio dėmesys jau yra meilės forma. Deja, pastebėti meilę sau, kai kritikuojamas Šešėlis, yra labai sunku. Žmogui reikia palaikymo.

Stipriausias žmogaus sugebėjimas ir yra sugebėjimas savarankiškai palaikyti save. Nereikalauti iš partnerio palaikymo, kai jis pats yra sužeistas, o pasisemti palaikymo iš savęs.

Nuoseklus planas, kaip išeiti iš santykių aklavietės

Bręstant konfliktui, būtina atsakyti sau į tokius klausimus:

1. Kas vyksta būtent dabar?

Taip įmes nustatome save erdvėje.

2. Ką aš jaučiu?

Atsakymas padės suprasti savo Šešėlį. Pavyzdžiui, jaučiu skausmą, pasimetimą, sutrikimą. Tai ir yra šešėliai. Jie atima energiją.

3. Ko noriu, kad įvyktų?

Atsakymas padės suprasti savo poreikius. Pavyzdžiui, noriu, kad visi nusiramintų ir susitaikytų. Išaiškėja ramybės ir pasitraukimo į vienumą poreikis.

4. Kam esu pasirengęs būtent dabar?

Atsakymas padės suprasti jūsų pasirinkimą ir ketinimą. Pavyzdžiui, dėl ramybės ir taikos esu pasirengęs suprasti savo pašnekovą, kokia yra tikroji jo reakcijos priežastis.

Būtina suprasti, kad pasirinkimas yra sunkus dalykas kiekvienam. Jis atima daug energijos.

5. Ką dabar jaučia partneris ir ko jis siekia?

6. Koks yra jo Šešėlis kurs trukdo jam dabar pasiekti pasitenkinimo?

Pripažinkite partnerio privalumus ir jo nuopelnus jūsų santykiuose.

Nurodykite jam jo Šešėlį, kuris dabar reikalauja dėmesio ir supratimo, nes trukdo pasiekti jo poreikių patenkinimo.

Jeigu partneris nepasirengęs pripažinti savo Šešėlio ir reaguoja agresyviai, pradėkite pripažinti savo šešėlius.

Apdovanokite jį komplimentais už tai, kad išdrįso pažvelgti į savo Šešėlį.

Palikite jį ramiai pagalvoti apie tai, kas įvyko, nereikalaudami jo analizuoti situacijos su jumis.

Šis planas nėra paprastas ir reikalauja meistriškumo, bet tai yra geriausias būdas spręsti konfliktus ir vystyti santykius.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *