Nusprendėte atsisakyti kavos: kaip tai paveiks jūsų sveikatą?

Ko gero daugelis neįsivaizduoja savo ryto be karšto puodelio kavos. Visgi kartais aistra šiam karštam gėrimui gali tapti žalinga. Ar kada susimąstėte, kas atsitiks jūsų organizmui, jeigu atsisakysite kavos?

Jeigu nusprendėte atsisakyti kavos, turite susitaikyti su tuo, kad tai padaryti nebus lengva. Kofeinas, tiksliau jo trūkumas, sukelia abstinencijos simptomus. Šis pojūtis trunka apie savaitę. Šiomis dienomis galite jaustis pavargę, gali kamuoti bloga nuotaika. Kavos atsisakymas gali atrodyti nepakeliamas. Jums taip pat gali būti daug sunkiau dirbti be kavos. Bet viskas laikina. Tai natūralu, nes atsisakius kavos, kūnas patiria adrenalino ir dopamino trūkumą.

Kas atsitiks, jei visiškai atsisakysite kavos

Atsisakę kavos geriau išsimiegosite ir ryte turėsite daugiau energijos. Taip pat visiškas išsilaisvinimas iš priklausomybės nuo kofeino teigiamai veikia kepenų veiklą ir net padidina libido. Moterys dažnai prisipažįsta, kad atsisakiusios kavos jos tiesiogine to žodžio prasme pražysta.

Nustojus gerti kavą krenta ir svoris. Tai dar viena priežastis, kodėl verta atsisakyti kofeino. Ir tai tiesa, nes daugelis geria ne espresą be cukraus, o kaloringus gėrimus su cukrumi, sirupu ir pienu – kapučino, latė ir kitus.

Kavos atsasakymas turi teigiamos įtakos ir išvaizdai. Vartojant tokius gėrimus organizme per daug gaminasi streso hormono kortizolio, kuris labai paveikia odą ir pagreitina senėjimo procesus. Taigi kavos atsisakymas sugrąžins į jaunystę.

Kaip tai padaryti?

Jei nežinote, kaip atsisakyti kavos, pabandykite tai daryti palengva. Palaipsniui mažinkite dozę, gerkite mažiau gėrimų su kava. Pavyzdžiui, jei ryte išgeriate puodelį kavos, iš jo išpilkite trečdalį gėrimo, o likusį praskieskite vandeniu. Taigi organizmas gaus kofeino, bet ne tokį didelį kiekį.

Po truputį didinkite kavos kiekį, kurį išpilate iš puodelio. Gėrimą atskieskite vandeniu perpus, vėliau galite bandyti praskiesti dviem trečdaliais.

Jeigu mėgstate kavą su pienu, į gėrimą įpilkite ne daugiau vandens, o daugiau pieno.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *