Vienas iš požymių – atsiribojimas nuo emocijų.
Asmeninio tobulėjimo trenerė Mia Zhang, kuri savo požiūrį į savęs tobulinimą derina su Rytų ir Vakarų perspektyvomis, įvardijo 8 subtilius požymius, rodančius, kad „atsijungėte” nuo pasaulio, praneša „Hack Spirit”.
„Lengva įsijungti autopiloto režimą, ypač dėl nepaliaujamo šiuolaikinio pasaulio tempo. Tačiau kas nutinka, kai tai tampa mūsų norma? Net patys to nesuvokdami galite patekti į atsiskyrimo nuo pasaulio, kurio dalis esate, būseną”, – rašo autorius.
8 požymiai, kad jau esate „atsijungę” nuo pasaulio, pasak Mios Zhang:
Jaučiatės emociškai atsiskyrę. Ekspertas teigia, kad subtiliausias, bet giliausias atsiskyrimo požymis yra didėjantis emocinis atsiskyrimas.
Toks atsiribojimas neapsiriboja vien neigiamomis emocijomis. Taip pat galite pastebėti, kad esate abejingi teigiamiems išgyvenimams ir emocijoms.
Socialinė izoliacija. Dar vienas atsiribojimo požymis yra tai, kad labai sumažėja noras ar pastangos dalyvauti socialiniuose santykiuose.
Abejingumas asmeniniam augimui. Paprastai stengiamės tobulinti savo įgūdžius, žinias ar asmenines savybes. Tačiau, kai pasitraukiate iš pasaulio, šis siekis gali susilpnėti arba visiškai išnykti.
Empatijos stoka. Sumažėjęs gebėjimas įsijausti į kitus taip pat gali būti laikomas subtiliu atsiribojimo nuo pasaulio požymiu. Jums gali būti sunku suprasti kitų žmonių jausmus arba jais dalytis, o tai gali sukelti izoliacijos jausmą.
Sumažėjęs susidomėjimas jus supančiu pasauliu. Kai atsitraukiate nuo pasaulio, jūsų smalsumas juo gali sumažėti. Galite pastebėti sumažėjusį susidomėjimą aplinkiniu pasauliu – aktualijomis, gamta ar net artimųjų gyvenimu.
Jaučiatės atsiskyrę nuo savo kūno. Tai gali reikšti, kad neatpažįstate alkio ar nuovargio, kol fizinis diskomfortas nevirsta skausmu.
Neįprasta apatija gyvenimo džiaugsmams. Tai tikrai nėra normalu ir gali būti subtilus atsiribojimo nuo pasaulio požymis.
Nuolatinis nerealumo jausmas. Turbūt labiausiai nerimą keliantis atsiribojimo nuo pasaulio požymis. Gali jaustis, kad gyvenate sapne arba tiesiog viską stebite kaip žiūrovas, o ne kaip įvykių dalyvis.
„Šių atsiribojimo požymių atpažinimas yra svarbus žingsnis savęs pažinimo link. Tačiau kas seka po šio įsisąmoninimo? Profesionalios pagalbos ieškojimas, sąmoningumo praktikos, rūpinimasis savimi”, – patarė ekspertas.