Oi, viskas! Moteriškos logikos klasika

Yra teorija, pagal kurią vyrai ir moterys – skirtingų planetų gyventojai. Juk mes skiriamės vienas nuo kito praktiškai visais psichikos aspektais – charakteriu, dominuojančiais jausmais, poreikiais, elgesio stiliumi. O dar mes skiriamės vieni nuo kitų savo psichologinės gynybos stiliais.

Paimkime kaip pavyzdį tokį reiškinį kaip nuvertinimas vyrų ir moterų santykiuose. Kaip moteris nuvertina vyriškus argumentus?

Pirmas variantas. „Tai, ką kalbi – teisinga/įdomu, bet ne apie mane…” Ir nesvarbu, kokius įrodymus ką tik pateikė vyras. Nesvarbus vyro tikėjimo tais argumentais laipsnis. Vyrams permanentiškai kalama į galvą idėja, kad moteris – sudėtinga būtybė, paini ir emocinga. Ir dėl to sakyti moteriai, kad „jis ją supranta” – pernelyg didelis pasitikėjimas savimi. Dar daugiau, vyrams peršama nuomonė, kad moterys pačios savęs nesupranta. Nors tai, beje, joms visiškai netrukdo aiškintis santykius ir ramiai, o gal ir nelabai ramiai įrodinėti savo teisumą.

Antrasis variantas. „Tai, ką tu sakai – teisinga, įdomu, svarbu, tačiau ne dabar…” Šis triukas akcentuoja ne tavo klaidą apskritai, o tai, kad suklydai konkrečioje situacijoje. Ir kad ir kiek dėtum pastangų paskui, tu vis tiek atsidursi situacijoje „tu neteisingai mane supratai”.

Trečiasis variantas. „Tavo pasiūlymas labai įdomus. Gal turi dar kokį variantą?” Paprastai toks pokalbio viražas vyrą įvaro į visišką aklavietę. Kokia prasmė galvoti toliau, jeigu jau yra gatavas sprendimo variantas? Kaip taisyklė, galvoti reikia tam, kad naujo varianto paieškos nuvertina ankstesnio varianto reikšmę. Tačiau vyrai tokiu greičiu mąstyti dažniausiai negali.

Ketvirtasis variantas. „Oi, viskas! Moteriškos logikos klasika. Nepaisant to, kad ši nuvertinimo strategija nuvalkiota, išjuokiama anekdotuose, ji vis tiek veikia tiksliai kaip laikrodis. Nes bet koks sekantis bandymas logiškai pagrįsti faktus labai lengvai perkeliamas į emocijų lygmenį, o ten moteris jaučiasi kaip žuvis vandenyje.

Kaip moteriškus argumentus nuvertina vyrai? Kaip taisyklė, tai vos vienas vienintelis būdas: „O aš galvoju štai taip!

Tai galima būtų pavadinti konkurenciniu nuvertinimu, kuris vyrams būdingas būtent dėl to, kad jie trokšta ir turi poreikį įrodyti ir ginti savo teisumą, būti pripažintais.

Patikslinimas: aukščiau nurodytos strategijos nėra nei geros, nei blogos. Jos naudojamos automatiškai. Ir būtent šis automatizmas dažniausiai sukelia konfliktus.

Išvada: žinodami mėgstamiausias priešingos lyties oponento strategijas, jūs bent jau gaunate galimybę garsiai jas įvardinti ir sumažinti jų automatiško naudojimo kasdienėse situacijose tikimybę. O tai padidina sėkmingo dialogo šansus.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *