Pagal kokius kriterijus moterys renkasi partnerį

Ne šiaip moterys tiek daug dėmesio skiria savo išvaizdai ir stengiasi atrodyti kuo patraukliau.

Seniai visiems žinoma, kad pagal savo prigimtį vyrai renkasi sau damą akimis ir tik gerokai vėliau pabando pažvelgti į jos vidinį pasaulį, charakterį, pomėgius ir kitus dalykus.

O moterys yra išrankesnės. Kriterijus, pagal kuriuos jos renkasi sau vyrus, nulemia jų smegenys.  Dažnai pasitaiko, kad pabendravusi kelias minutes su nepažįstamuoju moteris mintyse paskelbia jam nuosprendį: „Netinka“. Arba pasako sau: „Šitas vyras galėtų būti mano“.  Kaip moterys renkasi sau vyrus?

Įvairių šalių psichologai yra pateikę penkias pagrindines moterų pasirinkimo teorijas.

I teorija: „Kaip tėvas“

Dauguma moterų, pagyvenusios su savo vyru kelerius  metus, pastebi, kad jis kažkuo panašus į jų tėvą – arba savo įpročiais, arba charakteriu, arba išvaizda.  Psichologai tvirtina, kad moterys būna linkusios pasirinkti į savo tėvą panašų partnerį net tada, kai jų santykiai su tėvu nuo pat vaikystės buvo blogi.

Ekspertai net išskyrė vadinamąjį familiarumo sindromą, kuris reiškia, kad mes pasirenkame tai, prie ko esame pripratę, ką gerai pažįstame, todėl suvokiame kaip savą, artimą.  Kai moteris renkasi vyr,ą panašų į tėvą, ji renkasi komfortą, patikimumą, saugumą sau ir savo būsimiems vaikams.

II teorija: panašios poros

Psichologijos mokslų daktarė Lynda Boothroyd įsitikinusi, kad moterys renkasi sau vyrą, panašų į save. Juk panašūs žmonės labiau tinka vienas kitam genetiniu atžvilgiu. Kaip teigia mokslų daktarė, tokios poros būna produktyvesnės, taip pat būsimų vaikų genofondas būna geresnis. Beje, ji kalba apie panašių žmonių, bet ne giminaičių santykius. Mes dažnai pastebime, kad pažįstamos sutuoktinių poros būna labai panašios ne tik išoriškai, bet ir pagal charakterį.

III teorija: evoliucinė

Moterys dažnai nesąmoningai pasirenką vyrą – globėją ir tokį savo būsimų vaikų tėvą, kuris būtų panašus į jos tėvą – stiprus, aukštas.  Todėl fiziniai vyro duomenys yra labai svarbūs moteriai. Ir jos šiuo atžvilgiu gali būti net reiklesnės už vyrus, nes rūpinasi ne tik savimi, bet ir būsimais vaikais, todėl stengiasi pasirinkti geriausią kandidatą.

IV teorija: šiuolaikinė

Kai kurie psichologai tikina, kad šiuolaikiniame pasaulyje nebėra svarbiausias dalykas fizinė jėga ir kad išgyventi gali tik protingiausi ir ambicingiausi. Kanados mokslininkų grupė iš Konkordijos universiteto atliko eksperimentų seriją, kur moterys rinkosi vyrą ne pagal grožį ir socialinį statusą, o pagal jo sėkmingumą. Žinoma, galima apkaltinti moteris merkantilizmu, bet juk čia yra nemaža dalis tiesos. Tokie šiuolaikinio pasaulio dėsniai. O moterys juk nori auginti saugius vaikus ir suteikti jiems viską, kas geriausia.

V teorija: pagal kvapą

Ši yra bene įdomiausia versija.  Kai kurie psichologai tvirtina, kad moterys užuodžia „savo vyrą“.  Tokią išvadą patvirtino britų mokslininkai iš Stirlingo universiteto. Jie atliko eksperimentus, kurių metu davė moterims uostyti įvairių vyrų marškinėlius. Vyrai prieš tai  turėjo nesinaudoti nei dezodorantais, nei muilu.  Tyrimo dalyvės suskirstė pagal balus marškinėlių kvapus nuo paties atgrasiausio iki maloniausio.  Po kurio laiko moterys vėl turėjo pakartoti eksperimentą. Rezultatai buvo analogiški.

Mokslininkai padarė išvadą, jog gamta sumanė, kad mes pagal kvapą pasirinktume sau partnerį, kuris geriausiai mums tinka.

Visos teorijos turi neabejotiną tiesos grūdą.  Tegul jūsų partneris bus panašus į tėvą kaip du vandens lašai ar neatitiks evoliucijos teorijos, svarbiausia, kad pavyktų išsirinkti tinkamą partnerį, su kuriuo jus sietų meilė ir abipusis supratimas.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.