Pagrindinis nuoširdžios meilės savo vaikui požymis

Pagrindinis meilės savo vaikui požymis yra labai paprastas. Jūs ruošiate jį gyvenimui realiame pasaulyje. Įprastame, sudėtingame pasaulyje.

Jei mylite savo vaiką, jums rūpės vaikas, o ne savo pačių meilė jam, jums bus svarbiau vaikas, o ne susižavėjimas savimi – kokie mes nuostabūs, mylintys tėvai. Ir šiuo atveju jūs ruošite vaiką realiam gyvenimui.

Išmokysite jį ne tik gerumo ir dosnumo, bet ir protingo atsargumo. Paaiškinsite, kad pasitaiko blogų ir pavojingų žmonių.

Išmokysite jį pačiam save apsitarnauti ir savimi pasirūpinti. Apsiauti batukus, pasikloti lovą, išplauti puodelį… O paskui – susirasti kelią namo, pasidaryti valgyti, užlopyti skylę – jūs juk mokote šito savo vaikus?

Jūs mokote vaiką rūpintis savo sveikata. Paaiškinate, kad reikia plauti rankas ir obuolius, argi ne taip? Mokote saugotis ugnies ir būti atsargesniu vandenyje. Išmokote jį plaukti ir šiltai apsirengti žiemą.

Jūs mokote savo vaiką bendrauti su kitais žmonėmis. Nebūk įkyriu ir akiplėšišku. Sureguliuoti santykius ir atskirti gerus žmones nuo blogų.

Jūs mokote savo vaiką gyventi realiame gyvenime, jeigu jį mylite. Ir paaiškinate, kad gyvenimo kelias ne rožėmis klotas. Yra duobių ir kliūčių. Toks gyvenimas.

Ir jūs mokote savo vaiką. Suteikiate išsilavinimą. Padedate pasirinkti profesiją. Ir paaiškinate, kad reikia dirbti.

Tai – svarbiausias tikros meilės vaikui ženklas. Vaikas ruošiamas realiam gyvenimui. Jis aprūpinamas visais reikalingais dalykais kelionei gyvenimo keliu.

Jis nemylite savo vaiko, įtikinkite jį, kad jis yra princas ar princesė. Kad visas pasaulis buvo sukurtas tik jam. O likusieji privalo juo žavėtis ir jį aptarnauti. Tėvai, neišmokę savo vaiko išplauti puodelio ir prisisiūti sagos – jie savo vaiko nemylėjo.

Tėvai, neišmokę kurti santykių, dedant tam pastangas, savo vaiko tikrai nemylėjo. Galbūt giliai širdyje tokie tėvai norėjo pasilikti sau šį savo „Mauglį“. Neprisitaikiusį realiam gyvenimui žmogų, kuris niekada neišgyvens savarankiškai…

Ir tada nelaimingasis „Mauglis“ žūsta morališkai arba fiziškai, kadangi jo neišmokė gyventi realiame pasaulyje ir neaprūpino gyvenimui būtinais įgūdžiais. Ir kiti žmonės tokio vengia…

Mes tausojame tuos, kuriuos mylime. Mokome juos gyventi. Įskiepijame įgūdžius, dalinamės patirtimi. Ir ruošiame realiam gyvenimui. Tai pagrindinis tikros meilės vaikui ženklas…

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.