Paprasti būdai papildyti savo racioną ląsteliena

Ląsteliena reikalinga normaliam virškinimui ir žarnyno valymui, tačiau kartais žmonės šios medžiagos suvartoja per mažai – normą sudaro bent devyni gramai per dieną.

Specialistų teigimu, vienas iš paprasčiausių būdų padidinti ląstelienos kiekį maiste – baltų miltų produktus pakeisti pilno grūdo kepiniais ir analogiškais makaronais. Mitybos specialistai pataria sudaryti valgiaraštį taip, kad bent pusė grūdinių patiekalų būtų iš pilno grūdo.

Dar vienas patarimas – į bet kokius patiekalus dėkite šviežių daržovių, vaisių, uogų, riešutų. Pavyzdžiui, karštuosius patiekalus galima apibarstyti prieskoninėmis žolelėmis, daržovės gali būti puikus garnyras, o uogų galima dėti į košę ar jogurtą. Taip pat galite pridėti į įvairius patiekalus turtingų ląsteliena produktų, tokių kaip kruopos, ankštiniai augalai, grybai. Jų galima dėti į sriubas, troškinius, gaminti garnyrus.

Bus puiku, jei savo racione bent dalį saldumynų pakeisite vaisiais, riešutais ir uogomis.

Stenkitės kiekvieno valgymo metu suvalgyti bent nedidelę vaisių ir daržovių porciją. Galite vartoti salotas, kokteilius ar tiesiog vaisius. Kuo įvairesnis meniu, tuo geriau.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.