Patikrinti būdai, kaip auginti laimingą ir savimi pasitikintį berniuką

Žinoma, egzistuoja daugybė būdų, kaip auklėti berniuką, kad jis būtų sveikas ir laimingas, bet šios septynios rekomendacijos yra svarbiausios.

1. Neišjuokite berniuko.

Berniukai, ypač maži, gali būti labai nerangūs ir juokingi. Jie gali daryti daug klaidų ir veikti neteisingai, nelanksčiai. Užuot juokęsi iš jų ar kritikavę dėl netinkamo poelgio, geriau paaiškinkite jiems, kaip teisingai reikėtų tai padaryti kitą kartą.

Pavyzdžiui, jei vaikas pargriuvo ir sudaužė stiklinę, geriau jam pasakyti: „Oi, tu netyčia išmetei stiklinę. Aš padėsiu tau surinkti šukes , kad niekas nesusižeistų, ir paaiškinsiu, kaip geriau laikyti stiklinę kitą kartą“.

2. Visada atsakykite į visus jo klausimus.

Berniukai mėgsta klausinėti, ypač apie tai, kaip kas veikia ir kodėl taip vyksta. Užuot atsakinėję vaikui trumpai arba atrėždami„todėl kad“, geriau paaiškinti jam viską išsamiai ir kantriai.

Niekada nesakykite vaikui, kad jo klausimai kvaili arba netinkami, o pateikite jam tokį atsakymą, kuris priimtinas jo protui. Tada berniukas jaus, kad jo smalsumas yra vertinamas ir palaikomas, tai padės jam vystyti protinius sugebėjimus ir sustiprins savivertę.

3. Tarkitės su vaiku dėl sprendimų priėmimo.

Berniukui dažnai prireikia pagalboms priimant sprendimus. Užuot išsprendę visas problemas už jį, geriau padėkite berniukui išsiaiškinti situaciją ir padaryti savo pasirinkimą. Pavyzdžiui, jeigu moksleivis nežino, kurį pasirinkti iš dviejų galimų dalykų, paprašykite jį surašyti jų abiejų pliusus ir minusus, pasverti ir tada priimti galutinį sprendimą.

Jeigu tėvai nediktuoja vaikui savo valios, o atsižvelgia į jo nuomonę, tada berniukas jaučia, kad jo požiūris yra svarbus ir gerbiamas, tai ugdo jo pasitikėjimą ir sugebėjimą spręsti pačiam.

4. Nesakykite jam: „aš juk sakiau“ arba „aš perspėjau“.

Berniukai kaip ir visi vaikai gali pamiršti arba neišgirsti instrukcijos. Užuot priminę vaikui apie tai, ką kalbėjote anksčiau, geriau pakartokite nurodymą dar kartą arba padėkite jam prisiminti.

Pavyzdžiui, jeigu prašote vaiko nusiplauti rankas prieš valgį, o jis pamiršta, galima priminti jam higienos taisykles arba nupiešti piešinėlį, kad jis kitą kartą prisimintų. Reikia ne kritikuoti vaiką, o padėti jam mokytis.

5. Girkite vaiką visada be išlygų.

Berniukams reikia pagyrimų ir palaikymo. Užuot kritikavę ir nurodinėję vaiko trūkumus, geriau susikoncentruokite į tai, ką jis daro gerai ir teisingai. Girkite už tai, be jokių „bet“ ar „tačiau“. Pavyzdžiui, jeigu berniukas gerai žaidė varžybose, bet praleido paskutinį baudinį, pagirkite jį už tai, kad žaidė puikiai, greitai bėgiojo it šauniai spardė kamuolį. Apie jo nesėkmę pabaigoje nė neužsiminkite.

6. Leiskite berniukui demonstruoti savo interesus ir stimuliuokite juos.

Berniukai kaip ir mergaitės turi unikalių interesų ir hobių. Svarbu jos palaikyti. Jeigu berniukui patinka sportas, įtraukite jį į komandinius žaidimus ir treniruotes. Jeigu jį traukia mokslas ir technika, padėkite jam gauti įdomių knygų, lankyti būrelius, kurie lavina protinius sugebėjimus. Neprimeskite jam savo pomėgių, palaikykite jo interesus.

7. Nepamirškite įdiegti berniukui socialinio bendravimo įgūdžių ir emocijų suvokimo.

Dažnai manoma, kad berniukas turi būti tvirtas ir nerodyti emocijų. Tai neteisingas požiūris. Svarbu išmokyti berniuką reikšti savo emocijas, valdyti savo jausmus ir išmokyti bendrauti su kitais žmonėmis, klausyti, gerbti kitus ir ieškoti kompromisų. Tai padės jam bendrauti si aplinkiniais ir sėkmingai sąveikauti su žmonėmis ateityje.

Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas vaikas yra unikalus ir universalaus auklėjimo nėra, tačiau šios rekomendacijos padės sukurti palankią terpę jo vystymuisi, išmokyti jį savarankiškai priimti sprendimus, spręsti konfliktus ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Berniukas turi jaustis užtikrintai, žinoti, kad yra mylimas ir vertinamas.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *