Poros su aukštu emociniu intelektu požymiai

Kuo laimingos ir harmoningos poros skiriasi nuo tų, kuriose žmonės nuolat ginčijasi ir reiškia vienas kitam pretenzijas? Viskas priklauso nuo partnerių emocinio intelekto lygio.

Psichologai emocinį intelektą vadina pagrindine laimingo šeimos gyvenimo paslaptimi. Nepulsiu jiems prieštarauti, kadangi visiškai palaikau šią idėją. Iš tiesų, kai partneriai turi aukštą emocinio intelekto lygį, jie bendrauja vienas su kitu ekologiškai, todėl priežasčių konfliktuoti lieka ne tiek jau ir daug. Tačiau tai visai nereiškia, kad šie žmonės nesipyksta. Jie, kaip ir bet kurios kitos poros, aiškinasi santykius, reiškia vienas kitam pretenzijas, išlieja negatyvias emocijas. Tiesiog visa tai daro netoksiškai, nenuodydami santykių.

Turiu jums gerų naujienų: emocinį intelektą galima išsitreniruoti, kad ir koks šiuo momentu būtų jo lygis. Štai pagrindiniai požymiai, kurie byloja apie dviejų žmonių sąjungą, kurioje partneriai turi aukštą emocinio intelekto lygį:

Jie visada skiria vienas kitam dėmesį. Kad ir koks įtemptas būtų darbo grafikas, kad ir kiek skubių reikalų būtų suplanuota darbų sąraše, šie žmonės visada suras laiko vienas kitam. Dar daugiau – jie geba suprasti ir pajausti, kada yra maksimaliai reikalingi partneriui.

Jie fokusuoja dėmesį į teigiamas vienas kito charakterio savybes. Egzistuoja nuomonė, kad būdami ilgalaikiuose santykiuose žmonės akcentuoja dėmesį į neigiamas charakterio savybes. Tai iš dalies tiesa. Tačiau aukštą emocinį intelektą turintys partneriai pajėgūs sutelkti dėmesį į teigiamus vienas kito bruožus. Tai ir nulemia harmoningą jų sąveiką.

Jie nepasiduoda negatyvioms emocijoms. Emocinis intelektas suteikia žmogui galimybę tinkamai dorotis su savo jausmais ir emocijomis. Tokie žmonės nepasiduoda negatyvui, kad ir koks intensyvus ir galingas jis būtų. Jie visada pajėgūs paaiškinti sau patiems vienos ar kitos būsenos priežastis, netraumuodami mylimo žmogaus.

„Mudu su vyru pradėjome tobulinti savo emocinį intelektą. Supratome, kad tai yra pagrindinis veiksnys, turintis įtakos mūsų šeimos pasauliui. Skaitome knygas šia tema, daug kalbamės ir mokomės reikšti savo emocijas ekologiškai. Man tai nėra lengva, nes iš prigimties esu labai ūmi ir emocinga. Tačiau vardan darnios šeimos esu pasirengusi dirbti su savo trūkumais “, – prisipažįsta viena iš klienčių.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *