Požymiai, kurie skiria meilę nuo priklausomybės

Troškimas mylėti ir būti mylimu gali tapti toks stiprus, kad žmogus ima painioti šį jausmą su kitomis emocijomis.

Siekdamas laimės, jis gali patekti į aistringo prieraišumo ir emocinės priklausomybės spąstus.

Egzistuoja keli požymiai, pagal kuriuos galima atskirti sveikus santykius nuo priklausomybės. Pasitikrinkite, ar nesate patekę į šiuos spąstus.

1. Visas pasaulis nebeturi reikšmės

Pirmame pažinties etape įsimylėjėliai iš tikrųjų nustoja pastebėti juos supantį pasaulį, nuolat galvoja apie mylimą žmogų. Bet jeigu ir po ilgesnio laiko jūsų nedomina mokslai, karjera, nebeužsiimate tuo, ką mėgdavote anksčiau, tai verta rimtai susirūpinti.  Bendravimo su artimaisiais ir draugais atsisakymas  tik todėl, kad tai nepatinka mylimajam, labiau panašus į nesveiką psichinę emocinę priklausomybę, o ne į normalius santykius, kuriuose kiekvienas parteris turi savo asmeninę erdvę.

2. Nesveikas pavydas

Dažni pavydo priepuoliai verčia jus aiškintis santykius, įtarinėti ir sekti, kelti skandalus. Galima prieiti iki to, kad žmogus pradeda pavydėti artimiesiems ir draugams, net savo vaikams. Tokių santykių negalima laikyti sveikais.

3. Nereikalingas aukojimasis

Jeigu žmogus pasirengęs paaukoti viską pasaulyje, atsisakyti savo planų ir svajonių dėl mylimo asmens, verta susirūpinti.  Leistis į kompromisus dėl kito žmogaus yra normalus dalykas, bet toks nusiteikimas turi būti abipusis. Jeigu jūs nuolat aukojate savo interesus, kad įtiktumėte savo partneriui, tada tai jau yra nesveika priklausomybė.

4. Baimė prarasti mylimąjį.

Jus nuolat kankina paniška baimė, kad mylimas žmogus gali susirasti kitą, o jūsų laukia vienatvė? Tai yra pirmas priklausomybės signalas. Labiausiai gąsdina vienatvė, juk jūs nustojote jausti džiaugsmą dėl savo pasiekimų, hobio, bendravimo su draugais. Pasaulis jums susitraukė iki vieno žmogaus. Kas liks, jeigu jis išeis?

5. Egzistuoja tik jo nuomonė

Tai, ką mano jūsų partneris – žinoma,  turi didelės reikšmės. Bet tai nėra paskutinės instancijos tiesa. Todėl neverta pasikliauti tik juo, jeigu nenorite gyventi priklausomuose santykiuose.

6. Kaip mes atrodome kartu?

Jums beveik nerūpi, ar judviem jauku šiuose santykiuose. Kur kas svarbiau, kaip mylimas asmuo elgiasi viešumoje, kaip apsirengęs, kaip jūsų porą priima kiti ir artimieji.  Svetimųjų nuomonė valdo jus. Tai yra požymis, kad santykiai grindžiami ne tikrais brandžiais jausmais.

7. „Aš sulipdžiau jį iš to, kas buvo…“

Jūs nesuvokiate partnerio kaip atskiros asmenybės su savo trūkumais ir privalumais.  Jūs stengiatės metodiškai pakeisti jį,  priartinti prie savo standarto, nesidomėdami jo nuomone dėl to. Jeigu taip, tai jūsų santykiai yra priklausomi.

8.  Per daug artimi, per daug stiprūs

Kartkartėmis jus apninka baisi mintis – kas bus, jeigu partneris pradings?  Jeigu jam iš tikrųjų kas nors atsitiks, jūs nebenorėsite daugiau egzistuoti, nes gyvenimas neteks prasmės. Stipriai mylėti žmogų– geras ir reikalingas dalykas, bet neverta visiškai pamiršti ir meilės sau.

9. Viskas kontroliuojama

Jums atrodo natūralu manipuliuoti jo požiūriu į jus, kelti isterijas, kai jis „neklauso“ ir pasielgia savaip.  Bet kokie jo bandymai atsikovoti nors kiek savos erdvės baigiasi jūsų ašaromis, atsiribojimu ir jo kapituliacija.  Arba taip elgiasi partneris su jumis.  Kai vienas manipuliuoja, o kitas paklusniai pasiduoda, tai yra priklausomų santykių požymis.

10. O jeigu jam nepatiks?

Svarbiausias dalykas, kuris turi reikšmės – tai partnerio pritarimas. Jeigu jums labiausiai reikalingas jo palankumas, o bet kokį jo nepasitenkinimą suvokiate kaip krachą, tai laikas skelbti pavojų – jūs esate įsipainioję į priklausomybės santykius.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.