Praktiški patarimai, kaip pakeisti savo gyvenimo istoriją

Šie keturi patarimai padės jums susivokti savo praeityje, kad galėtumėte su didesniu pasitikėjimu žvelgti į ateitį ir pasistengti pagerinti savo gyvenimą.

Mūsų gyvenimo istorija priklauso tik nuo mūsų.

1. Gyvenimo skyriai

Įsivaizduokite, kad jūsų gyvenimo apysaka susideda iš kelių skyrių (paprastai iš 2–7). Apie ką jie? Sugalvokite pavadinimus kiekvienam iš jų (pavyzdžiui, ankstyvoji vaikystė, mokyklos metai, studijos, pirmasis darbas, pirmoji meilė), išdėstykite jų trumpą turinį. Kruopščiai apsvarstykite savo vietą kiekviename skyriuje.

2. Raktiniai gyvenimo istorijos įvykiai

Parinkite kiekvienam skyriui po vieną raktinį įvykį. Tai turi būti realūs poelgiai ir veiksmai iš jūsų praeities. Tarkime, vieną vakarą prieš porą metų jūs priėmėte svarbų sprendimą arba būdami dvylikos metų turėjote reikšmingą pokalbį su motina.

Kruopščiai su smulkmenomis aprašykite kiekvieną raktinį įvykį. Kas dalyvavo? Kur tai įvyko? Ką jūs tada darėte? Ką jautėte? Nustatykite kiekvieno tokio įvykio reikšmę jūsų gyvenimui. Ką jis byloja apie jus kaip asmenybę tada ir dabar?

Polėkio akimirkos

Prisiminkite ryškiausią momentą, susijusį su džiaugsmingomis emocijomis. Tai turi būti vienas gražiausių, nuostabiausių jūsų gyvenimo įvykių. Kur tai įvyko? Kas jame dalyvavo? Kaip tas išgyvenimas paveikė jūsų ateitį?

Kritimo momentai

Atsukite įvykių juostą atgal ir prisiminkite momentą, kai išgyvenote pačias nemaloniausias jums emocijas (nusivylimą, neviltį, kaltės jausmą). Net jeigu jums nemalonu tai prisiminti, būkite sąžiningi. Ką jūs darėte tuo momentu? Kas dalyvavo įvykyje? Apie ką galvojote? Ką jautėte?

Lūžio momentai

Prisiminę savo gyvenimo įvykius, mes galime gana tiksliai nustatyti tuos momentus, kai įvyko reikšmingos permainos. Gyvenimo istorijos posūkio momentai gali paliesti įvairius aspektus – santykius su žmonėmis mokykloje, darbe, asmeninius interesus ir polinkius. Pasistenkite suvokti, kur glūdi šio įvykio svarba būtent jums. Ji neturi būti tokia pati kaip kitų įvykių iš kitų skyrių.

Reikšmingiausi įvykiai

Iš ankstyvos vaikystės

Parinkite santykinai ryškų vaikystės prisiminimą ir detaliai jį aprašykite. Jis gali ir nebūti labai svarbus dabartiniame etape. Reikšmingu jį padaro tas faktas, kad tai bus vienas pirmųjų ryškiausių prisiminimų iš jūsų ankstyvos vaikystės. Kiek jums tada buvo metų? Kur tai vyko?

Iš sąmoningos vaikystės

Aprašykite sceną iš vaikystės, kuri į jūsų sąmonę įsirėžė kaip ypač reikšminga. Ji gali būti nuspalvinta ir teigiamomis, ir neigiamomis emocijomis. Kas joje dalyvavo? Ką ji jums sako apie jus tuometinį ir dabartinį? Kur jos vertė?

Iš paauglystės

Papasakokite reikšmingą paauglystės įvykį, kuris išliko atmintyje kaip vertingas.

Iš suaugusiojo gyvenimo

Aprašykite raktinį savo suaugusiojo gyvenimo įvykį (pradedant nuo 21 metų).

Prisiminkite dar kelis reikšmingus momentus.

3. Kas toliau?

Sumodeliuokite du skirtingus gyvenimo scenarijus, pagal kuriuos jūsų istorija gali rutuliotis toliau.

Palankus gyvenimo scenarijus. Pirmiausia sukurkite pageidaujamą įvykių variantą, remdamiesi savo tikslais ir troškimais. Būkite drąsūs, tačiau realistiški.

Nepalankus gyvenimo scenarijus. Dabar sukurkite nepageidaujamų ateities įvykių scenarijų. Aprašykite savo baimes, sugalvokite situacijas, kuriose tikitės niekada neatsidurti. Būkite realistiški.

4. Svarbiausia tema

Iš naujo perskaitykite savo gyvenimo istorijos skyrių antraštes, taip pat ir įsivaizduojamos ateities. Ar galite nustatyti pagrindinę pasakojimo apie savo gyvenimą temą, idėją, leitmotyvą? Kaip traktuojate reikšmingus įvykius? Apžvelgę šiuos įvykius iš įvairių rakursų, pastebėsite, kaip keičiasi jūsų požiūris į savo gyvenimą.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *