Prieš išsiskirdami, atsakykite į šiuos klausimus

Sunkiais bendravimo ir santykių periodais žmogui gali šauti į galvą mintis: „Galbūt su juo/ja geriau išsiskirti?” Šitą klausimą užduoda sau milijonai žmonių visame pasaulyje, tačiau niekas negali duoti aiškaus atsakymo.

Ypač sunku atsakyti į šį klausimą toms poroms, kurios pastoviai pykstasi ir ginčijasi. Tokiais momentais aplanko mintys, kad tarp partnerių apskritai mažai kas bendro ir galbūt jie netgi pradeda vienas kito nekęsti. Tačiau problema slypi tame, kad mes labai dažnai puolame iš vieno kraštutinumo į kitą – nuo absoliučios neapykantos į beribę meilę ir atgal. Kad per anksti nesibaigtų geri santykiai, siūlome kelis pagalbinius klausimus, į kuriuos reikia atsakyti atvirai ir sąžiningai.

Aš žvelgiu į savo santykius kaip pašalinis stebėtojas (objektyviai), o gal pernelyg emocingai reaguoju į įvykius, kurie teikia skausmą?

Atminkite, kad bet kokie gyvybiškai svarbūs sprendimai turi būti priimami šaltu protu. Padarykite pauzę, ženkite žingsnį atgal, pasistenkite nusiraminti ir paanalizuoti, iš kur atsirado minčių apie išsiskyrimą. Ar jas sukėlė emocijos? O gal tai ilgų apmąstymų rezultatas?

Ar, mano nuomone, partneris turi tenkinti visus mano poreikius?

Psichoterapeutai tvirtina, kad mūsų visuomenėje įsitvirtino stereotipas, neva partneriai turi visiškai tenkinti vienas kito emocinius poreikius. Tokio elgesio, kaip taisyklė, tikisi žmonės, turintys žemą savivertę, priklausomos asmenybės ir tie, kurie nesugeba savarankiškai susitvarkyti su savo problemomis. Partneris turi augti ir tobulėti greta mūsų, tačiau ne mus papildyti. Priešingu atveju, kai jis nustos tenkinti mūsų poreikius, mūsų jausmai jam akimirksniu atšals.

Ko man reikia, kad būčiau laimingas? Kaip turi pasikeisti mano santykiai, kad pasijausčiau laimingas?

Kiekvienam žmogui rusena viltis, kad laimė jį užgrius kažkur iš šalies. Netikėtai atsiras atliekamų pinigų ar sutiks partnerį, kuris pats savaime padarys jį laimingu. Tiesa yra ta, kad laimė – tai vidinė žmogaus būsena, visiškas pasitenkinimas dabartine situacija. Jeigu jūsų laimė priklauso nuo išorinių faktorių, vadinasi, ji laikina.

Ar aš tikrai laimingas greta šito žmogaus? Ar būčiau laimingas be jo?

Kad atsakytume į šį klausimą, pakanka įsivaizduoti, kaip atrodytų gyvenimas be dabartinio partnerio. Ar būtų lengviau gyventi? Ar jaustumėte laimę ir palengvėjimą? O gal priešingai – suprastumėte, kad vienatvė – ne tai, ko jums reikia?

Mūsų santykiai vis dar vystosi?

Tai tikriausiai vienas skaudžiausių ir sudėtingiausių klausimų. Nežiūrint į patiriamą skausmą, nusivylimą ir baimę, reikia paklausti savęs, ar išsisėmė šie santykiai? O gal dar yra ko siekti?

Šie santykiai daro mano gyvenimą geresniu ar blogesniu?

Atlikite paprastą testą. Pasiimkite lapą popieriaus, padalinkite jį linija į dvi dalis. Vienoje skiltyje – „ką gaunu iš šių santykių”, antroje – „ką šie santykiai iš manęs atima”. Sąžiningai ir atvirai užpildykite abi skiltis. Jeigu „nuostoliai” viršija „pelną”, vadinasi, santykiai jus slegia.

Jei turėčiau karštai mylimą vaiką, ar norėčiau, kad jis bendrautų su tokiu pat žmogumi, kaip mano dabartinis partneris?

Tai galingas pratimas, kurio tikslas – patikrinti jūsų tikruosius jausmus. Pasąmoningai ir sąmoningai jūs linkite savo vaikui tik paties geriausio likimo. Jeigu jums nesinori, kad jūsų vaikas susitikinėtų su žmogumi, panašiu į jūsų partnerį, kodėl jūs patys toliau su juo bendraujate?

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *