Priežastys, kodėl žmonės vengia santykių

Tikriausiai pastebėjote, kad kai kurie žmonės vengia artimų santykių. Nors kompanijose jie gali būti labai komunikabilūs, o karjeroje gali pasiekti didelių aukštumų. Psichologai turi paaiškinimą, kodėl žmogus vengia prisirišti. Pateikiame kelias šio reiškinio priežastis.

Kodėl žmonės renkasi vienatvę?

Meilės jausmas – galingas stimuliatorius, skatinantis veikti. Tačiau tuo pat metu jis turi didžiulę griaunančią galią, galinčią visiškai sunaikinti žmogaus asmenybę.

Kiekvienas žmogus auga skirtingomis sąlygomis, jo charakteris formuojasi, veikiamas pačių įvairiausių veiksnių. Tačiau visiems mums būdinga dvilypė prigimtis, kuri pasireiškia kaip troškimas mylėti ir tuo pat metu kylanti baimė dėl to, kaip nauji santykiai paveiks gyvenimą, kaip elgsis mylimas žmogus tam tikrose konkrečiose situacijose. Psichologai tai gali paaiškinti: vienatvės baimę užgožia artumo baimė ir žmogus atsiduria kryžkelėje, nesiryždamas pasirinkti kurios nors vienos krypties.

Vengiantis prieraišumo charakterio tipas gali susiformuoti, kai pavyzdžiui, žmona absoliučiai nepaiso savo vyro iki to laiko, kol tasai nepradeda susitikinėti su kita. Arba kai vyras stačia galva pasineria į darbą, ignoruodamas meilės santykius, kadangi jie reikalauja laiko, pastangų ir investicijų – tiek moralinių, tiek finansinių, o paskui gali netikėtai pasibaigti, ir tai lydės labai stiprūs ir skausmingi emociniai išgyvenimai.

Kita baimės pusė pasireiškia nerimu prarasti partnerį, hiperbudrumu, nuolatine kontrole. Dėl to tokie santykiai ilgai neišgyvens. Toliau antroji pusė, po visų tų patirtų pasibjaurėtinų emocijų, daugiau nebenori užmegzti naujų santykių, kad nepatektų į panašią situaciją.

Nepasitikėjimas savo patrauklumu priešingos lyties akyse, nuolatinis balansavimas stabdo artimų santykių vystymąsi ir žmogus lieka vienas.

Verta atsižvelgti į tai, jog kai kam apskritai nereikia artimų santykių su kitais. Jie jaučiasi komfortiškai vienumoje. Specialistai pastebi, kad tokios nuostatos susiformavimui didelę reikšmę turi tėvų pavyzdys ir ankstesni meilės santykiai, pasibaigę labai negatyviai.

Kaip įveikti vienišumo jausmą

Netgi turint santykius galima jausti vienatvę. Taip atsitinka, kai nėra tarpusavio supratimo ir galimybės dalytis savo išgyvenimais, kai darbo interesai iškeliami aukščiau asmeninių. Artimų santykių baimės jausmą įveikti padės dažnesni kontaktai su priešinga lytimi, viešų socialinių renginių lankymas, teminiai seminarai.

Neigiamą patirtį gali pakeisti teigiamais pavyzdžiais, susitikimai su pozityviais žmonėmis, laimingomis poromis, vienas kitą mylinčiais žmonėmis. Svarbiausia – noras susirasti savo laimę.

Kaip užmegzti gerus santykius

Daugelis kartoja nuvalkiotas frazes, kad meilė neegzistuoja. Ją sunku surasti ir dar sunkiau išlaikyti. Nuolatiniai rūpesčiai dėl partnerio netekties perauga į ginčus, konfliktus. Susiformuoja dirva išsiskyrimui.

Kad susirastumėte tikrąją meilę, o ne šiaip ryšį, pagrįstą išoriniu patrauklumu ar šio momento užgaida, reikia priimti save tokiu/tokia, kokie esame, o ne taikytis prie aplinkinių nuomonės. Žmogus gali vaidinti tokio išrinktojo vaidmenį, kokio norėtųsi partneriui, tačiau tokiu būdu užmegzti tikrų ir gyvų santykių nepavyks.

Kartais gali būti naudinga nuoširdžiai pasikalbėti su partneriu. Tai padės išvengti konfliktinių situacijų ateityje, padės abiem susiorientuoti, kad galima būtų žengti ta pačia kryptimi.

Poros gali laikytis tam tikro konkretaus scenarijaus pagal pasirinktą pavyzdį: susilaukti vaikų, susirasti gyvenamąją vietą, kartu eiti į kiną, valgyti privalomą naminį maistą ir pan. Nors iš tikrųjų poreikiai gali būti visiškai kitokie. Tai tiesiog labiau pažįstama.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *