Priklausomos moters požymiai

Norėtųsi detaliau pakalbėti apie priklausomų moterų požymius. Juos žinodamos, galėsite pačios nuspręsti, ar kenčiate priklausomybę nuo meilės ir kaip toji priklausomybė atsiliepia jūsų santykiams bei vidinei būsenai.

Taigi – penki pagrindiniai priklausomos moters požymiai:

  • Emocinis šaltis šeimoje;
  • Žema savivertė;
  • Polinkis į įvairias priklausomybes;
  • Žvilgsnis į pasaulį per rožinius akinius;
  • Emocinis nestabilumas.

Emocinis šaltis šeimoje

Gimėte emociškai šaltoje šeimoje, jūsų tėvai visada buvo labai santūrūs, nereikšdavo jausmų. Nuo vaikystės įpratote save kontroliuoti. Viskas baigėsi tuo, kad jumyse susiformavo emocinis nepasitenkinimas, jausmų deficitas.

Vaikystėje dažnai bandėte paveikti tėvus įvairiais būdais, kad sukeltumėte jiems bent menkiausią emocinę reakciją, tačiau nieko nesigaudavo ir dėl to poreikis patirti tėvų švelnumą nebuvo patenkintas.

Suaugusi, jūs nesąmoningai siekėte išreikšti jausmus per nesveikai didelį rūpinimąsi ir švelnumą. Pasąmonės dėsnių dėka, gyvenimo kelyje jūs sutinkate emociškai šaltus vyriškius.

Emocijų poreikis verčia suktis tame pačiame užburtame rate, vis iš naujo ir iš naujo pritraukiant į gyvenimą neprieinamus vyrus. Ir kiekvieną kartą mėginant juos pakeisti savo meile. Bet juk problema slypi ne partneriuose, o jumyse.

Nesulaukusi iš mylimo žmogaus emocijų, moteris pradeda bijoti išsiskyrimo, netekties. Kad šito išvengtų, ji pasirengusi išlaikyti jį visais įmanomais būdais.

Jūs užsikraunate sau ant pečių visą atsakomybę už santykius o partneriui visada sugalvojate kokį nors pateisinimą.

Jūs nuoširdžiai tikite, kad jūsų meilė pajėgi pakeisti vyrą. Manote, kad vyras turi problemų, o jūs pajėgi jas išspręsti. Ir vardan šios pagalbos esate pasirengusi bet kokioms aukoms.

Žema savivertė

Iš pirmojo požymio seka antrasis – priklausoma moteris turi labai žemą savivertę.

Tėvų šilumos, meilės ir švelnumo deficitas suformuoja vaiko galvoje tvirtą įsitikinimą, kad jis nevertas meilės. Ir dabar jūs esate tikra, kad laimę bei meilę būtina užsitarnauti.

Priklausoma moteris įsitikinusi, kad jai jaučiamos žmonių meilės laipsnis tiesiogiai priklauso nuo jos nuopelnų – jos rodomo rūpestingumo, dėmesio, laiko, kurį ji tam žmogui skiria.

O žema savivertė verčia abejoti partnerio jausmais. Jūs bijote jį prarasti. Dažnai užduodate sau klausimą: „O kiek laiko gyvena meilė? O gal tikra meilė apskritai neegzistuoja?”

Priklausoma moteris pradeda viską kontroliuoti, viską tikrinti, maskuodama savo veiklą „rūpinimusi”, troškimu padėti. Iš tikrųjų gi ji elgiasi taip iš baimės, kad išrinktasis susiras kitą, geresnę už ją.

Polinkis į priklausomybes

Išanalizavusi savo pomėgius, galite pastebėti, kad turite polinkį į įvairaus pobūdžio priklausomybes. Priklausomybės gali būti tiek fizinės, tiek emocinės. Pavyzdžiui, negalite atsispirti saldumynams ar alkoholiui.

Žvilgsnis į pasaulį per rožinius akinius

Pradėjusi santykis su vyru, emociškai priklausoma moteris nepastebi realios situacijos. Jos vaizduotėje jau sukurtas vyro vaidmuo, numatytas konkretus elgesio modelis. Ir priklausoma moteris nuoširdžiai tiki šiuo savo fantazijos kūriniu bei linkusi ignoruoti visus faktus, kurie to paveikslo neatitinka.

Pavyzdžiui, vyras bando apsiginti nuo įkyrios priklausomos žmonos kontrolės, maksimaliai padidindamas distanciją tarp jos ir savęs. Jūs sugalvojate jam pateisinimą ir pulsite ieškoti būdų spręsti šiai problemai, kad distancija kiek galima sumažėtų. Juk esate įsitikinusi, kad būtent šito jam labiausiai reikia, kad bėda slypi ne jūsų įkyrume.

Emocinis nestabilumas

Priklausomą moterį liguistai traukia priešinga lytis ir emocinės kančios. Ji nesąmoningai siekia tokių santykių, kuriuose jaus skausmą, netikrumą, abejones, nepasitikėjimą. Į savo gyvenimą ji įtraukia begalę žmonių, turinčių daugybę problemų, tada puola jas spręsti, tik ne dėl to, kad norėtų padėti žmogui, o dėl to, kad užsikariautų jų palankumą.

Kartais tokios moterys linkusios į ilgalaikes depresijas, jeigu santykiai itin nestabilūs.

Jei pastebėjo, kad turite vieną ar daugiau iš čia išvardintų požymių, reiškia, kenčiate priklausomybę nuo vyrų ir santykių. Pačios to nepastebėdamos, renkatės emociškai neprieinamus, priklausomus vyrus, pavyzdžiui, alkoholikus.

O išties verti vyriškiai – geri, dėmesingi, patikimi – sukelia jums vien tik gailestį, jūs laikote juos pernelyg nuobodžiais ir neįdomiais.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *