Prisiminkite šiuos 5 patarimus kaip būti gera mama

Dauguma moterų dar nėštumo metu svajoja, kokios jos bus idealios mamos. Jų svajonėse vaikas visada švarus, puikiai aprengtas, niekada nerodantis kaprizų, gerai valgo, neišdykauja ir nemėto žaislų. Tikras stebuklas! Deja, realiai mamos šiokiadieniai visai nepanašūs į nuotraukas instagrame. Ir idealių mamų, kaip ir idealių vaikų, nebūna.

O štai tapti ne idealia, o gera mama visai įmanoma. Jei nekreipsime dėmesio į tobulas nuotraukas ir išgirsime šiuos 5 patarimus. Pirmyn!

LEISKITE VAIKUI DARYTI KLAIDAS IR MOKYTIS IŠ JŲ

Įsivaizduokite, kad jūsų mažylis važinėja riedučiais ar dviračiu. Tiesa, kad labai norisi bėgti paskui jį ir šaukti: „Kur pasukai? Žiūrėk, ten duobė! Ne taip greitai, nukrisi.“ Todėl, kad žiūrėti, kaip mažylis kažką daro neteisingai ir neįsikišti – tai ne kiekvienos mamos jėgoms.

Bet, jeigu jūs norite, kad vaikas gerai išmoktų važiuoti ir nebijotų kliūčių – pasistenkite patylėti. Juk jūs svajojate užauginti ne „mamyčiuką“, o savarankišką žmogų.

NEBIJOKITE VAIKUI PATIKĖTI UŽDUOTIS

Jūs vis dar stengiatės atlikti visus darbus namuose, kol vaikas miega? Be reikalo taip darote. Todėl, kad mažylis su malonumu tvarkysis kartu su jumis. Ir nebijokite duoti jam nesudėtingas užduotis – sudėti indus, padengti stalą ar išsiurbti kambarį.

Tik nebarkite vaiko, jeigu ką nors atliks ne taip. Atvirkščiai, leiskite jam didžiuotis tuo, kad jis viską daro kaip ir suaugusieji. Būtinai pagirkite: „Koks tu šaunuolis!“

NEGAILĖKITE LAIKO SAVO VAIKUI

Niekada neskubinkite mažylio: „Užtenka vaikščioti, einam greičiau, aš dar turiu daug darbų“. Patikėkite, kad kažkada jūs gailėsitės, jog praleidote su vaiku per mažai laiko. Paskaitykite kartu knygutę, pažiūrėkite filmuką, nueikite į zoologijos sodą ar į kavinę išgerti arbatos.

Švytinčios jūsų vaiko akys ir linksmas juokas bus jums atlygis už neperskaitytas žinutes elektroninėje erdvėje ar nesutvarkytą virtuvę.

NEVERSKITE VAIKO „ NETRIUKŠMAUTI“

Daugelį tėvų (ypač tėčius vakare) erzina, kai vaikas elgiasi pernelyg triukšmingai. Todėl dažnai skamba: „Nustok šaukti! Tyliau.“

Bet kaip galima tyliau, jei dabar tai ne jūsų vaikas, o reaktyvinis lėktuvas ar liūtas zoologijos sode? Taigi, nesistenkite drausti, o susitaikykite su tuo kaip būtinybe.

Tėvus turėtų labiau neraminti tyla vaikų kambaryje. Todėl, kad dažniausiai tyla išduoda, kai jūsų vaikas daro kažką neleistina.

SUTIKITE, KAD KIEKVIENA DIENA NEGALI BŪTI IDEALI IR TEISINGA

Todėl, nereikia nerimauti, jei jūsų vaikas nueis miegoti valanda vėliau nei įprastai ar iki pietų su pižama prasėdės prie televizoriaus.

Ir jūs turite galimybę atsipalaiduoti ir pabūti neidealia mama. Pietų metu nueiti su vaiku į piceriją, o vietoj pasivaikščiojimo pažaisti su mažyliu kompiuterinius žaidimus.

Tokie nukrypimai nuo taisyklių padės jums rasti bendrą kalbą su vaiku ir džiaugtis kiekviena minute, praleista kartu. O argi tai ne tas idealas, apie kurį jūs svajojote?Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *