Pseudo Gelbėtoja

Gana dažnai į konsultacijas ateina moterys, įsitikinusios, kad yra gelbėtojos. Šeimoje jos viską tempia ant savo kupros, vyru nepasitiki. Ir dažnai trokšta ir svajoja, kad vyras pagaliau ims ir pasikeis.

Dažnos tokių moterų frazės:

  • „Aš viską darau jo labui“;
  • „Aš tiek daug jėgų jam (arba šeimai) paaukojau“;
  • „Jis manęs nevertina“‘
  • „Jis mane gniuždė arba gniuždo“‘
  • „Aš vardan jo tapau romi/paklusni/silpna“.

Bėda ta, kad praktiškai visais atvejais šios moterys nieko negelbėja. Jos užsiciklinusios į save. Bet net ir savęs jos negelbėja. Jos amžinai ginasi. Joms gaila netgi gerą žodį kitam pasakyti – o ką, jei nesulauks analogiško atsakymo?…

Bet kokioje situacijoje jos galvoja: o kaipgi aš, o man, o ką aš, kas man ką privalo, man apskritai visi viską privalo… Ir net pačios tokio užsiciklinimo į save nesuvokia. Paklauskite jų – ką konkrečiai jos duoda kitam ir ką konkrečiai investuoja į kitus žmones? Geriausiu atveju išgirsime miglotą, abstraktų: „Na, ten tipo savo meilę, ar dar kažką…“

Na, o kaip konkrečiai tu duodi, dovanoji tą savo meilę?

Niekaip. Nes meilės tokioms moterims gaila. Neturi jos nei meilės, nei kitų jausmų. Godžios ir šykščios moterys.

Daugiausia, ką iš jų gali išgirsti vyras – krūvą pretenzijų savo adresu. O pretenzijos, jei dar nežinojote, neturi nieko bendro su meile, sveikais santykiais.

Ką galima padaryti tokioje situacijoje:

Suvokti ir priimti tai, kas iš tikrųjų vyksta. O būtent – priimti faktą, kad šeimoje buvo pažeisti mainai „imti-duoti“. Būtina suvokti, kad toks elgesys neišgelbės santykių, o priešingai, priartins jų žlugimą.

Adekvačiai įvertinti savo indėlį į santykius, į vyriškį. Ar jis apskritai egzistuoja, šitas indėlis, ir kokiu būdu jis pasireiškia?.

Sureguliuoti santykius su pačia savimi. Ką jūs jaučiate? Kodėl esate šiuose santykiuose? Kodėl jūs tempiate viską ant savo kupros, kodėl toleruojate ir leidžiate sau save nuvertinti (o gal tas nuvertinimas neegzistuoja?). Kodėl stengiatės tapti kitokiu žmogumi, slopinate savyje kažkokius charakterio bruožus, keičiate savo elgesį, atseit „jo labui“?

Štai tokie svarbūs klausimai iškyla moteriai visu gražumu. O atsakymų paieškos procese svarbiausią reikšmę turi nuoširdumo su pačia savimi laipsnis.

Toliau įvykiai plėtotis gali įvairiai. Gali paaiškėti, kad santykiai išties destruktyvūs ir geriau juos nutraukti. Galbūt suprasite, kad šiuose santykiuose toksiška esate būtent jūs pati. O gal, pakeitus požiūrį į save ir į savo vyrą, viskas ims pakankamai dideliu greičiu taisytis.

Tačiau svarbiausia, kad bet koks rezultatas būtų JUMS į naudą!

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.