Religinis auklėjimas, gautas vaikystėje, teigiamai veikia suaugusį gyvenimą

JAV mokslininkai nustatė, kad vaikystėje religijos dvasia auklėti žmonės yra labiau patenkinti savo gyvenimu suaugę, nei kiti.

Norint surinkti informaciją, buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 16 000 vaikų. Ekspertai analizavo jų religinius polinkius vaikystėje, o vėliau – fizinę ir psichologinę būseną suaugus.

Apdoroję informaciją, tyrinėtojai padarė išvadą, kad tapę suaugusiais, religingi vaikai yra laimingesni už tuos, kuriems religija neužima svarbios vietos gyvenime. Religijos pagrindu žmonės buriasi į bendruomenes, sudaro ilgalaikes santuokas ir mažiau baiminasi mirties. Be to, mokslininkai nustatė, kad religingi žmonės ilgiau gyvena.

Paaiškėjo, kad žmonės, kurie vaikystėje bent kartą per savaitę lankė religinius renginius, yra 16% laimingesni už kitus. Tie, kurie meldžiasi bent kartą per dieną, yra 18% laimingesni.

Taip pat tyrimo organizatoriai pažymėjo, kad religingi žmonės nepradeda ankstyvo seksualinio gyvenimo, rečiau susiduria su lytiniu keliu plintančiomis ligomis ir rečiau įklimpsta į priklausomybę nuo alkoholio ir kitų kenksmingų įpročių.

Šiuo metu tyrimo negalima pavadinti visaapimančiu, kadangi jame dalyvavo tik baltaodžiai vaikai iš pasiturinčių šeimų. Taip pat nėra duomenų apie tai, kas suformavo vaikų religingumą. Ir vis dėlto mokslininkai tvirtina, kad religija vaidina teigiamą vaidmenį suaugus ir daro žmones laimingesniais.

Eksperimento rezultatai liudija, kad religija daugeliui tampa stimulu laikytis sveiko ir teisingo gyvenimo būdo, kurti šeimas, rūpintis savo sveikata, o argi visa tai nedaro mūsų laimingais?

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *