Santuokoje nelaimingos moterys – „Bitutės”

Šiandien noriu papasakoti apie moteris, kurių santuokos nuo pat pradžių yra pasmerktos. Tokio tipo nelaimingas moteris aš vadinu „bitutėmis“. Prisipažįstu, pradžioje aš pati tokia buvau. Turėjau daug ką pakeisti savyje, o ši istorija vis dar tęsiasi.

„Bitutėmis“ tampama vaikystėje.

Dažniausiai tai būna vyresni šeimos vaikai. Jie darbštūs, ūkiški, zvimbia, šurmuliuoja po namus ir gamina naudingą medų visai šeimai. Paprastai labai anksti jie padaromi „trečiaisiais tėvais” jaunesniems broliams ar seserims. Tėvai praktiškai atima iš jų vaikystę. Jiems leidžiama išeiti į lauką tik su mažyliais arba kai reikia eiti į parduotuvę. Dažnai prieš pasivaikščiojimą iškeliama sąlyga pirmiausia sutvarkyti butą (išsiskalbti, gaminti maistą, išlyginti krūvą skalbinių).

Tai pavargusios, užgesusios, susikūprinusios, pernelyg anksti subrendusios mergaitės. Arba atvirkščiai – intensyviai energingos, šnekios, stiprios bitutės, kurios labiau jaudinasi dėl kitų, nei dėl savęs ir globoja netgi nuosavus tėvus.

Viena tokia mergina pasakojo, kad mama niekada su ja nežaidė. Ir staiga pasiūlė pažaisti skalbimą. Mergaitei žaidimas patiko. Vanduo buvo šiltas, skraidė juokingi burbuliukai. Ji buvo sužavėta. Kol mama nepareiškė: „Na, tu jau išmokai skalbti. Dabar skalbsi visus mūsų daiktus. Tai bus tavo pareiga”.

Kita moteris pasakojo, kaip vyresniosiose klasėse prilipdė koldūnų visai šeimai ir išėjo pasivaikščioti su draugais. Jai sugrįžus paaiškėjo, kad visi koldūnai buvo išvirti ir suvalgyti, o jai neliko nei vieno. Nes „per ilgai valkiojosi”.

Taip susiformuoja žodžio „Ne” pasakyti nepajėgi bitutė, kuri vėliau, jau suaugusiame gyvenime:

Turi problemų su saviverte. Todėl negali pasirinkti verto vyro. Ji, žinoma, mato šiuos vyrus, net su malonumu su jais bendrauja. Tačiau yra įsitikinusi, kad tokie vyrai – ne jai.

Susiranda sau vyriškį – „traną”. Pasirenka nevykėlį, geriantį, kažkieno paliktą arba „neįvertintą genijų”. Ir pradeda jį globoti. Gal net finansiškai išlaikyti jį, vargšelį.

Lengvai užkimba už įvairiausių manipuliacijų. Reaguoja į skundus, verkšlenimus, prašymus padėti ir išgelbėti, nes yra per daug gailestinga ir įpratusi būti atrama kitiems.

Toleruoja bet kokį negatyvą savo adresu. Tuo pat metu bitutė dar ir pati teisina skriaudėją: jis turėjo galvoje visai ką kita, jam šiandien sunki diena ir pan.

Neturi savo erdvės ir nenusibrėžia asmeninių ribų. Ji gali lengvai pakeisti savo planus ar paaukoti savo laiką, net jei jos reikalai svarbesni ir rimtesni už kito žmogaus problemą.

Ji nesupranta ko nori. Dirbdama, nepastebi nei nuovargio, nei alkio. Dažnai normaliai neišsimiega.

Tokios moterys įsitikinusios, kad pasaulis egzistuoja kam tik norite, tik ne joms. Jos retai gauna gerų dovanų. Joms labai nenoriai keliami atlyginimai. Joms nedėkojama: o kuriems galams, jei žmogus vis tiek viską padarys? Joms suverčiama visa atsakomybė ir kaltė.

Tokias moteris išrenka į tėvų komitetus ir įvairiausias komisijas, kur reikia nemokamo darbo savanoriškais pagrindais. O jos, vargšelės, nuoširdžiai tiki, kad visi žmonės yra geri, o „gamtoje nebūna blogo oro”. Ir vis skraido ir skraido… zvimbia ir zvimbia…

Jei neketinate kančios paversti aukščiausiu savo gyvenimo tikslu, geriau pasidomėkite, ar turite kokių nors čia paminėtų charakterio bruožų. Jei turite – nieko baisaus, jūs jau apsiginklavote svarbiomis žiniomis. Viskas šiame gyvenime teka, viskas keičiasi, keičiamės ir mes.

oNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *