Savybės, būdingos tik savo gyvenimu patenkintiems žmonėms

„Kuo norėsi būti užaugęs?“ – klausinėdavo mūsų vaikystėje. Iš tikrųjų reikėtų klausti ne kuo, o kokie mes norėtume būti. Juk laimė glūdi ne profesijoje, socialiniame statuse ar banko sąskaitoje. Ji priklauso nuo to, ar žmogus gyvena santarvėje su savimi ir pasauliu, ar jam būdingos toliau aprašytos savybės.

1. Jie neima visko giliai į širdį

Margaret Thatcher sakydavo: „Aš tik džiaugiuosi asmeniniais puolimais, vadinasi, priešininkui neliko politinių argumentų.“ Gaišti gyvenimą jaudinimuisi dėl to, ką pamanys apie mus kiti, yra neprotinga.

Kad liautumėmės tai daryti, reikia prisiminti, jog bet kokia kritika mūsų adresu kalba apie pašnekovą, jo patirtį ir pažiūras.

2. Jie neleidžia savo praeičiai nulemti dabarties ir ateities

„Mokykitės iš praeities, gyvenkite dabartimi ir tikėkite rytojumi“, – sakė Albertas Einsteinas. Tai reiškia, kad verta prisiminti savo istoriją ir mokytis iš klaidų, tačiau paskui nebesigręžioti kiekviename žingsnyje ir nekaltinti sunkios vaikystės ar tėvų dėl dabarties.

3. Jie nesiekia tobulybės

Psichologė Karen Nimmo aiškina, kad kas antras jos klientas skundžiasi, jog nėra pakankamai geras, gražus, turtingas, talentingas, sėkmingas, kaip norėtų.

Žmonės, iš kurių tikrai galima pasimokyti, nesistengia užkelti savo kartelės per aukštai. Jie tyrinėja save ir kelia tokius tikslus, kuriuos tikrai nori ir gali pasiekti.

Jie žino, kada reikia sustoti ir išanalizuoti savo patirtį, padaryti išvadas. Jie žino, kad yra pakankamai geri pagal savo kriterijus.

4. Jie nebijo rizikuoti

Žinoma, jie nesiima visai neapgalvotų veiksmų, nerizikuoja be proto, ypač jeigu gali pakenkti kitiems. Bet jie nebijo išbandyti naujų dalykų. Dėl to jų gyvenimas tampa nesibaigiančiu nuotykiu ir jiems nebūna nuobodu.

5. Jie leidžia kitiems gyventi taip, kaip jie nori

Tokie žmonės atsako už savo veiksmus, bet neprisiima atsakomybės už kitus. Jie nesmerkia kitų ir nepiktžodžiauja – nei tyliai, nei viešai.

Jie visada turi savo nuomonę ir supratimą, tačiau dalijasi savo mintimis tik tuo atveju, kai žino, kad neužgaus kitų.

6. Jie moka mylėti

Paulo Coelho rašė: „Ateitis, kuri tavęs laukia, visiškai priklauso nuo tavo sugebėjimo mylėti.“ Žengti per gyvenimą atvira ir mylinčia širdimi nėra lengva. Veikiausiai atsiras tokių, kurie įskaudins. Tai, ar mes sugebame mylėti pasaulį, nepaisydami nieko, nulemia mūsų gyvenimą.

7. Jie gyvena visavertį gyvenimą

Mes visi žinome, kad mūsų dienos yra baigtinės, tačiau daug kas gyvena taip, tarytum disponuotų viso pasaulio laiku, rašo „Psychologies“. Svarbu ne tiek, kiek mes gyvensime, o kokios kokybės bus mūsų gyvenimas.

Tokie žmonės gyvena su malonumu, o kai jų laikas baigiasi, ramiai priima tai, žinodami, kad padarė viską, ką norėjo.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.