Šeimos elgesio modeliai, sukeliantys vaikui neurozę

Vaikui augant ir vystantis, patirtis ir aplinka daro didelę įtaką jo psichologinei sveikatai ir tolesnei adaptacijai.

Deja, kai kurie tėvai gali nesąmoningai prisidėti prie vaiko neurozės, kuri gali turėti ilgalaikių pasekmių tolimesniame gyvenime.

Disfunkciniai elgesio modeliai šeimoje

Perteklinė apsauga ir nerimas

Tėvai, kurie perdėtai saugo ir perdėta globoja savo vaikus, gali patys to nenorėdami sukelti jiems nesveiką nerimą ir neurozę. Taip yra todėl, kad vaikai, kuriems niekada nebuvo leista susidurti su sunkumais ar savo baimėmis, gali tapti pernelyg priklausomi nuo tėvų ir būti netikri dėl savo sugebėjimų. Perdėtai saugantys ir globojantys tėvai taip pat gali įskiepyti savo vaikui nesaugumo ar baimės jausmą, o tai sukelia nuolatinį nerimą.

Kritika ir atstūmimas

Kitas būdas, kuriuo tėvai gali sukelti neurozę savo vaikams – kritika ir atstūmimas. Kai tėvai pernelyg kritiškai žvelgia į savo mažylių elgesį, jie gali įskiepyti jiems bevertiškumo ir žemos savigarbos jausmą. Vaikai, kurie jaučiasi atstumti savo tėvų, gali kovoti su apleistumo ir nesaugumo jausmais, kurie vėliau atveda į nerimą ir depresiją.

Tarpusavio priklausomybė

Labai paplitę būdai, kuriais tėvai prisideda prie vaiko neurozės vystymosi. Kai tėvai pernelyg įsitraukia į savo vaikų gyvenimą, jie gali suformuoti nesveiką dinamiką, kai vaikas jaučiasi atsakingas už savo tėvų emocinę gerovę. Tai gali sukelti kaltės jausmą, nerimą ir tarpusavio priklausomybę tolimesniame gyvenime.

Nepaisymas ir atstūmimas

Nepaisymas ir atstūmimas – du žalingiausi būdai, kuriuos tėvai gali prisidėti prie savo vaiko neurozės vystymosi. Kai tėvai nesugeba užtikrinti vaikams pagrindinių poreikių, tokių kaip meilė, dėmesys ir saugumas, vaikai patirs gilų vienišumo, liūdesio ir nesaugumo jausmą. Šie jausmai gali sukelti prisirišimo problemų, depresiją ir nerimą tolimesniame gyvenime.

Išvada. Tėvai vaidina lemiamą vaidmenį formuojant vaikui neurozę. Atsižvelgdami į savo elgesį ir kurdami palankią bei mylinčią aplinką, jie gali padėti savo vaikams sukurti sveikus adaptacijos mechanizmus ir teigiamą savivertę.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *