Šeši klaidinantys mitai apie neištikimybę

Svarbiausias meilės ryšio požymis – bendravimo išskirtinumas. Du žmonės yra ypatingi vienas kitam, artimi emocionaliai ir seksualiai. Šis požymis atskiria meilės santykius nuo draugiškų, bičiuliškų ir net grynai seksualių.

Mes galime susitikinėti, kad užsiimtume seksu, maloniai leisti laiką, plepėti, palaikyti vienas kitą, bet tai bus ne tas pats, kaip būti poros dalimi. Pastaruoju atveju du partneriai turi išimtinę teisę dalyvauti vienas kito gyvenime ir užima jame ypatingą vietą.

Neištikimybė suardo šį santykių „išskirtinumą“. Neištikimybės atveju vienas partneris nustoja kitam būti ypatingu. Kai sunaikinamas šis emocinis ir seksualinis išskirtinumas, nukenčia pasitikėjimas, prieraišumas ir visa jausmų sritis.

Meilė, seksas, prisirišimas ir neištikimybė – požiūris į juos kito per visą žmonijos istoriją. Žmonės kūrė mitus, kuriais aiškindavo vienus ar kitus poelgius. Mitų atsirado ir psichologijoje.

Jeigu jaučiate potraukį kam nors kitam, vadinasi, jūsų partneris yra netinkamas.

Reaguoti į kitus žmones yra natūralus dalykas. Kol mes esame gyvi, tol atsiliepsime ir patirsime emocijas. Sutikę simpatišką žmonų, pastebime jo patrauklumą. Mūsų sugebėjimas jį pastebėti byloja apie mūsų pačių seksualumą. Po to mes nusprendžiame ir pasirenkame, ką mums su savo jausmais daryti. Ar mes išsaugosime jau egzistuojančius santykius su nuolatiniu partneriu, atsisakydami atsiradusių naujų seksualinių galimybių? Ar pabandysime užmegzti naują ryšį, paskui kitą ir dar kitą, taip be galo, tada nė vieni santykiai nebebus mums ypatingi ir išskirtiniai? Šis sprendimas priklauso nuo mūsų, o ne nuo mūsų nuolatinio partnerio.

Neištikimybė reiškia, kad poros santykiuose egzistuoja problemos.

Anaiptol ne visada taip būna. Dauguma neištikimybių įvyksta iš anksto neplanuotai ir būna visai nesusijusios su poros santykiais. Jos tiesiog įvyksta, kai sutampa kelios sąlygos, kai kyla potraukis ir susiklosto atitinkamos aplinkybės.

Tarkime, kažkur vyko įmonės vakarėlis, buvo daug gėrimų, mažai užkandžių, visi greit apsvaigo, šoko, kvailiojo, o paskui viena pora kažkokiu būdu atsidūrė lovoje. Ir tai nereiškia, kad jų santykiai su nuolatiniais partneriais buvo problemiški. Žinoma, poros santykių ribos peržengtos, tačiau su partneriais tai nesusiję.

Partneriai tampa neištikimi tik tada, kai santuokoje negauna to, ko jiems reikia.

Sakoma, kad partneris susiras kitą, jeigu jam reikia kitos lytinių santykių kiekybės ar kokybės. Nesunku pastebėti, kad sekso poreikis skiriasi nuo oro, maisto, vandens ir miego poreikių. Seksas nėra toks dalykas, be kurio žmogus negalėtų išgyventi. Įsivaizduokime du žmones, švelniai prisirišusius vieną prie kito ir puikiai suprantančius, tačiau jų sekso poreikiai nesutampa. Ar ieškos vienas partnerių sekso su kitu žmogumi ar ne? Gali būti, kad taip, bet gali būti, kad pabandys sureguliuoti savo poreikius kitu būdu, pavyzdžiui, padidindamas fizinį aktyvumą ar užsiimdamas sportu.

„Tai – paprasčiausia draugystė“.

Jeigu turite priešingos lyties draugą ar draugę, tai su juo gali susiklostyti intensyvesnis emocinis ryšys nei su jūsų partneriu. Jeigu mes draugaujame su kuo nors šalia vyro (ar žmonos), tai bus ne šiaip sau draugystė, net jeigu seksualinių santykių nėra. Tokius santykius sutuoktinis gali suvokti kaip išdavystę, kartais net skausmingesnę už seksą su kitu. Ypač jeigu draugas draugauja tik su vienu sutuoktiniu. Todėl kiekvieno sutuoktinio draugai turi būti draugišku su visa pora, tai bus gerų santuokinių ryšių požymis.

„Tai – tik seksas“.

85 proc. moterų ir 55 proc. vyrų, palaikančių nesantuokinius ryšius, jautė prieraišumą savo meilužiams, nepaisant tvirtinimo, kad tai – tik seksas. Iš tikrųjų atskirti seksualinius santykius nuo prieraišumo gali tik nedaugelis. Kiekvienas, kuris yra neištikimas partneriui, slepia savo poelgį ir jausmus.

„Jeigu ignoruosime neištikimybė, tai ji pati praeis“.

„Nekreipk dėmesio, atvės, pats atšals“ – tokius patarimus kartais duoda draugės nelaimingoms moterims. Neištikimybė gali būti įvairi: emocinė, seksuali ar emocinė– seksuali. Bet kuriuo iš trijų variantų pašaliniai santykiai visada kelia grėsmę porai, kurios energija nuteka į šalį. Išdavystė verčia partnerius slėpti savo poelgius ir savo jausmus. Ši paslaptis virsta siena, kuri atskiria vieną sutuoktinį nuo kito. Iš šalies pora gali atrodyti sėkminga. Tačiau „išmintinga moteris“, kuri žino apie vyro neištikimybę ir nekreipia į tai dėmesio, išgyvena dvasinį skausmą, apie kurį nutyli. Ir šis tylėjimas išskiria ją su vyru.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *