Šie patarimai leis palaikyti švarą namuose pernelyg nesistengiant

Dažnai įprastas valymo grafikas atrodo maždaug taip- sakome sau, kad turime susitvarkyti, pykstame kaskart, kai pamatome dulkėtas grindis, nešvarų veidrodį, atidėliojame namų tvarkymą kelias dienas, o vėliau tenka tvarkyti namus visą dieną.

Žinome, kad tai nėra pats veiksmingiausias būdas tvarkytis namuose. Bet reikalas tas, kad nenorime investuoti daug laiko ir pastangų į šveitimą, dulkių valymą ir siurbimą. Norime, kad namai būtų švarūs, bet nelabai norime prie to sunkiai dirbti.

Kad nuramintume savo vidinę tinginystę ir švaros poreikį, naudojame keletą valymo gudrybių, kuriomis iš esmės įkalbinėjame save susitvarkyti. Klastinga, bet labai veiksminga. Laikykite tai tinginio vadovu, kaip palaikyti švarą namuose, tačiau tam reikia mažiausiai pastangų.

1. Valymo užduotis sujunkite su kasdiene veikla

Valymas greičiausiai nėra tai, ką norėtumėte įtraukti į savo kasdienių darbų sąrašą, tačiau jį lengva įtraukti į kasdienę veiklą, pavyzdžiui, veido prausimąsi ar maudymąsi duše.

Pavyzdžiui, vakare baigę odos priežiūros procedūrą, drėgna šluoste nušluostykite vonios kambario kriauklę ir stalviršį. Dušo kabinoje taip pat galite laikyti valomąjį purškiklį, kad kiekvieną dieną, vos išėję iš dušo, galėtumėte jį išpurkšti. Pritaikant užduotį prie to, ką jau ruošiatės daryti, valymas tampa beveik automatinis.

2. Naudokite valymą mažoms laiko atkarpoms praleisti

Turite kelias minutes, kol atvažiuos kurjeris arba kol orkaitėje baigs kepti jūsų vakarienė? Užuot išsitraukę telefoną, kad kelias minutes praleistumėte socialiniuose tinkluose, pasirinkite vietą, kurią reikia išvalyti, pavyzdžiui, virtuvės kriauklę, televizoriaus stovą ar prieškambario kilimėlį.

Būtinai pasirinkite nedidelę užduotį, kuri tikrai užtruks tik kelias minutes. Kai tai įterpsite tarp likusios dienos darbų, nesijausite, kad valote – tiesiog praleisite šiek tiek laiko.

3. Laikykite valymo reikmenis įvairiose namų vietose

Padarykite valymą kuo patogesnį, jei valymo reikmenis laikysite keliose namų vietose. Pavyzdžiui, po vonios kriaukle laikykite indą su valymo servetėlėmis, šiek tiek stiklo valiklio ir ritinėlį popierinių rankšluosčių.

Taip galėsite išvalyti veidrodį ar stalviršius, kai tik pastebėsite, kad jie nešvarūs, ir nereikės leistis žemyn, kad susirinktumėte reikiamas priemones.

4. Pasinaudokite dežutėmis, kad susitvarkytumėte

Konteineriai – tai tinginių tvarkos gudrybė, dėl kurios bet kas atrodo organizuočiau. Ta grožio priemonių sumaištis po jūsų vonios kriaukle? Virtuvės spintelė, iki kraštų prigrūsta užkandžių?

Tereikia pridėti kelis konteinerius ir bum! Jūs organizuoti. Įsigykite vienodų talpyklų rinkinį, kad viskas atrodytų vientisa, tada rūšiuokite daiktus pagal kategorijas. Pavyzdžiui, vieną talpyklą naudokite odos priežiūrai, kitą – makiažui, o trečią – plaukų priežiūrai.

5. Derinkite valymą su mėgstama medija

Tai vienas seniausių valymo gudrybių, tačiau štai triukas, kaip jį įgyvendinti. Kad ir kokią veiklą pasirinktumėte (klausytis tikro kriminalinio podkasto, įsijungti mėgstamą nuotaikingą televizijos laidą ir t.t.) užsiimkite tuom tik tuo metu, kai valote. Taip tai bus tarsi skatinamoji priemonė. Norite sužinoti, kas nutiks naujausiame epizode? Metas susitvarkyti!

6. Padarykite valymą kasdienės rutinos dalimi

Vienas iš mėgstamiausių tinginių valymo gudrybių – kasdienėje dienotvarkėje numatyti kelias papildomas minutes valymui. Kai tai taps jūsų rutinos dalimi, per nedidelę laiko atkarpą galėsite nuveikti daug.

Darbo dienos pabaigoje, prieš atsikeldami nuo stalo, sutvarkykite savo darbo vietą. Po vakarienės, prieš atsiguldami ant sofos, skirkite laiko rankomis išplauti indus arba įkrauti indaplovę. Išjungę televizorių arba užvertę knygą vakarui, skirkite akimirką gyvenamajam kambariui iš naujo sutvarkyti, kad jis vėl atrodytų tvarkingai.

Kasdien reguliariai atlikdami nedideles valymo užduotis, išvengsite intensyvaus valymo vėliau.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *