Skirtumai tarp vyrų ir moterų, kuriuos būtina turėti galvoje

Vyrai ir moterys vystėsi skirtingai

Tai biologinis faktas. Evoliucija vyrų smegenis sureguliavo tokiu būdu, kad jos atitiktų atliekamas užduotis – medžioti ir ginti savo gentį nuo priešų. Norėdami atlikti šias užduotis, vyrai turėjo atsijungti nuo empatijos. Tuo tarpu moterų smegenys buvo skirtos santykiams palaikyti, ryšiams megzti. Moterys gimdė, dirbo visos kartu, bendravo tarpusavyje.

Tai, kaip per tūkstantmečius evoliucionavo vyrų ir moterų smegenys, suvaidino tam tikrą vaidmenį, kaip abi lytys elgiasi šiandien. Štai kodėl moterys dažnai trokšta empatiškesnio bendravimo su vyrais, o vyrai sulaukia kritikos, kadangi neturi tokio emocinio sugebėjimo.

Šie evoliuciniai skirtumai nepalengvina gyvenimo

Kitas dalykas yra „evoliucinis neatitikimas”. Kalba eina apie faktą, kad vyrų ir moterų organai bei smegenys vystėsi visiškai skirtingomis sąlygomis, nei šiandien. Daugumai vyrų nebereikia medžioti, ir ne kiekvienai moteriai reikia gimdyti. Tai gali kelti nerimą ir sukelti painiavą galvose – tiek vyrams, tiek moterims, tačiau atviras pokalbis apie neatitikimus gali padėti harmonizuoti santykius.

Vyrai ir moterys ne visada sutinka su seksu ir romantika

Kadangi vyrai vystėsi, neturėdami gebėjimo emociškai bendrauti, skirtingai nei moterys, tarp skirtingų lyčių atstovų dažnai kyla nesutarimų dėl sekso ir santykių svarbos. Pavyzdžiui, vyrai keturis kartus dažniau nei moterys galvoja, kad seksas ir emocinis intymumas yra vienas ir tas pats.

Be to, įvairių tyrimų duomenimis, vyrai įsimyli greičiau nei moterys. Dėl to ir vieni, ir kiti turi suprasti, kad jie gali labai skirtingai suvokti romantiką, todėl toks svarbus yra atviras bendravimas.

Lytis – tai dar ne viskas

Nors tarp vyrų ir moterų esama nemenkų psichikos ir biologinių skirtumų, svarbu pripažinti, kad yra svarbesnių dalykų nei lytis.

Mes esame daugiau, nei tik vyrai ir moterys. Mes esame žmonės. Jei mėginate ištirti evoliucinius lyčių skirtumus, turite atsižvelgti į biologinį individualumą. Nes skirtumų esama apskritai tarp visų žmonių, ne vien tarp vyrų ir moterų.

Vyrų ir moterų santykiai vystosi metų metus

Tai ypač svarbu suprasti, jei esate ilgalaikiuose santykiuose. Kai jauna pora susituokia, partneriai turi suprasti, kad jų santykiai keisis ir vystysis sulig kiekvienu svarbiu jų gyvenimo etapu.

Karjera, vaikai, pensija – visi šie etapai gali kardinaliai pakeisti poros santykius. Partneriai turi suvokti, kad jų sąjungos raida įpareigoja vėl ir vėl atrasti vienas kitą, nes jiedu nuolat augs ir keisis.

Tik atminkite – moteris ir vyrus sieja simbiozinis ryšys nuo pat žmonijos atsiradimo.

Taip, jie gali vienas kitą erzinti ar vienas kito nesuprasti, bet jei suvoksime skirtumus tarp lyčių, bus žymiai lengviau surasti bendrą kalbą.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *