Skylės, per kurias išbyra šeimyninė laimė

Vargu ar kas nors tuokdamasis jaučiasi nelaimingas. Paprastai žmonės pradeda bendrą gyvenimą nuo gražios šventės ir laimės palinkėjimų. Ir juk neatsitiktinai – sutuoktiniai išties turi savyje tą potencialą, kuris gali atnešti laimę būtent su šiuo partneriu.

Tačiau skyrybų statistika negailestinga. Tai kur gi dingsta šeimyninė laimė?

Įsivaizduokime šeimyninę laimę (potencialią) kaip obuolių maišą. Ir šiame maiše atsirado skylių, per kurias byra obuoliai. Kokiose vietose gali atsirasti skylių?

Pirmoji skylė. Gyvenimas drauge su vyro ar žmonos tėvais

Laikas suaugti ir kurti savo gyvenimą. O tai – darbas. Pasilikus su tėvais kažkas ir toliau išlieka infantiliu vaiku. Be to, prisideda konfliktai tarp kartų. Žinoma, tokia šeima turi ir nemažai naudos: tėvai pamaitins, būstu rūpintis nereikia, vaikus pažiūrės… Tačiau rezultatas – šeimos laivas sudūžta į buitį.

Antroji skylė. Nemokėjimas konfliktuoti

Visi mes skirtingi, visi užaugome skirtingomis sąlygomis ir nugyvename skirtingus gyvenimus iki santuokos. Mes negalime visko vienas apie kitą žinoti ir suprasti, net jeigu esama tokios iliuzijos. Konfliktai reikalingi, kad pažintume vienas kitą, ieškotume sąlyčio taškų, o ne tam, kad terliotume vienas kitą negatyvo purvu. Jeigu konfliktai nekonstruktyvūs – jie labai greitai išklibins potencialią laimę. Dar 20% obuolių išbyrėjo iš jūsų maišo…

Trečioji skylė. Nuoskaudos ir problemų nutylėjimas

Jūsų lūkesčiai kito žmogaus atžvilgiu nesutapo su realybe ir jūs tylite, pasipučiate, grubiai reaguojate… O kaip kitam partneriui tokiu atveju sužinoti apie tuos pačius jūsų lūkesčius? Dar 20% obuolių – iš maišo.

Ketvirtoji skylė. Nenoras dirbti kuriant santykius ir keistis drauge su naujais gyvenimo iššūkiais

Pasaulyje nėra nieko pastovaus, o šeima – tai gyvas organizmas, kuris keičiasi, vystosi, įveikia įvairius etapus, sprendžia sudėtingus uždavinius. Ir jeigu jūs pats nesikeičiate – paprasčiausiai neištempsite šios naštos. Ir išbyrės dar 20% obuolių.

Penktoji skylė. Nėra tvirto vidinio sprendimo būti ištikimam

Taip, būtent sprendimo! Suaugusio ir atsakingo žmogaus sprendimo! Juk aplink visada pakanka įvairiausių pagundų, o šeimoje pasitaiko krizių, bėdų, nuobodulio, buitinių problemų. Ir tik sąmoningas sprendimas pagelbės išsaugoti meilę. O jeigu sprendimo nėra, nebus ir šeimos. Praradote dar 20% obuolių.

Ir šitaip palaipsniui per šias skyles išbyra visa potenciali laimė. Ir galiausiai judu liekate su tuščiais neišsipildžiusių svajonių maišais ir su sunkiomis susikaupusių nuoskaudų bei pretenzijų naštomis.

O juk viskas – jūsų rankose. Jeigu tik padirbėsite su kiekvienu punktu – užlopysite skyles, imsitės profilaktikos. Tada ir šeima, įskaitant jūsų vaikus, galės pasimėgauti tikra šeimynine laime, meile ir harmonija.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *