Svarbiausi dalykai, kuriuos galime padaryti artimiesiems

Artimiems žmonėms kartais iš mūsų reikia tik šiek tiek dėmesio, rūpesčio ir šilumos. Ir visa tai jiems suteikti yra mūsų galioje. Kartais netgi visiškai paprasti dalykai gali tapti neįtikėtinai svarbiais. Pavyzdžiui, dėmesingai išklausyti, pasakyti tiesą arba atleisti.

Šių patarimų autorė Laurie Deschen (asmeninio tobulėjimo trenerė, Tiny Buddha bendruomenės įkūrėja) įsitikinusi, kad gyvenimas visų pirma susijęs su mus supančiais žmonėmis. Šalia turi būti bent keli žmonės, kurie mus matė nemaloniose, nepatogiose situacijose ir vis tiek mus palaiko. Tai suteikia saugumo jausmą ir viltį, kad viskas bus gerai. Tuo pačiu, jos nuomone, santykiuose svarbu ne tik gauti paramą, bet ir ją suteikti.

Tapkite patikima atrama tiems, kurie jums brangūs.

Realiai būti šalia

Atidėkite į šalį telefoną ir įjunkite netrukdymo režimą. Jei nesate super agentas, kuriam kiekvieną minutę galima paskambinti, kad išgelbėtumėte pasaulį, žinutės ir paštas vargu ar gali būti svarbesni už žmogų, kuris šiuo metu yra šalia jūsų. Sutelkite dėmesį į jį.

Atidžiai klausytis

Kartais pokalbyje daugiau dėmesio skiriame savo pačių reakcijoms, galvojame, ką ir kaip patys pasakysime, reaguodami į pašnekovo pastabas, nekantriai laukiame savo eilės prabilti. Pamėginkite vietoje to atidžiau klausytis pašnekovo ir suprasti žmogų, kuriam jūs neabejingi.

Sakyti tiesą

Net jei dėl to žmogus pasijaus nepatogiai, pasikalbėkite apie tai, kas jums atrodo teisinga. Atsispirkite pagundai nuslėpti nemalonius dalykus, kad situacija atrodytų geresnė, nei yra iš tikrųjų.

Visiškai priimti žmogų

Kiekvienas turi trūkumų, ir turite būti visiškai apakinti meilės, kad jų nepastebėtumėte. Tačiau žmogus tampa tuo, kuo jis yra, dėka dorybių ir ydų kokteilio. Ir verta priimti jo geras bei blogas savybes kaip bendrą komplektą.

Interpretuoti situaciją pašnekovo naudai

Užuot galvoję apie žmogų blogiausia, suteikite jam galimybę paaiškinti situaciją. Galbūt jis visai nenorėjo būti grubus ar įskaudinti jūsų jausmus. Arba jūs patys neteisingai sureagavote į jo žodžius ar veiksmus, nes jums buvo bloga diena. Arba jis užkliudė jums skaudžią temą. Nustokite spėlioti ir tiesiai paklauskite, ką jis turėjo omenyje.

Atleisti

Nereikia visų nuoskaudų transformuoti į akmenis, slepiamus užantyje. Jeigu kalba eina apie smulkmenas, tiesiog sunaikinkite nuoskaudą, pamirškite. Jeigu nuoskauda labai stambaus masto, paaiškinkite, kas konkrečiai jus skaudina ir kaip galima būtų drauge ištaisyti situaciją.

Garsiai žavėtis

Pasakykite žmogui, už ką jį vertinate, net jei šie poelgiai nereikalauja iš jo jokių ypatingų pastangų. Pagirkite jį, nes jis nuostabus ir turėtų apie tai žinoti.

Duoti ir dovanoti

Dovanokite meilę, palaikymą, supratimą. Duokite daiktus, jeigu jie žmogui gali būti naudingi. Kartais geriau persistengti su rūpesčiu, negu jo apskritai neparodyti.

Likti nešališku

Nespręskite apie žmogų pagal tai, kaip jis atrodo ar kokį įspūdį jums padarė. Leiskite jam pasireikšti, pademonstruoti, kuo jis tiki, ko yra vertas.

Mylėti nežiūrint į nieką

Net jeigu artimas žmogus užsispyręs, kaprizingas – mylėkite jį. Įsivėlus į plačius apibendrinimus ar smulkmeniškas mintis, labai lengva pražiopsoti tai, kad jūsų mylimasis yra geras žmogus, kuris daro viską, ką pajėgia, kad egzistuotų šiame netobulame pasaulyje.

Kiekvienam pasitaiko stresų ir nervų priepuolių, situacijų, kai viskas užkniso. Tokiais momentais jaučiamės pasimetę. Tačiau pojūtis, kad kažkas mumis tiki, padeda prisiminti, kad mes ne vieni.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *