Trys magiški žodžiai

Yra trys paprasti žodžiai, kurie gali tapti išties stebuklingais, jei kalba eina apie santykius.

Trys paprasti žodžiai – atsiprašau, myliu, ačiū.

Atsiprašau

Och, kaip sunku pripažinti savo klaidas! Tarytum kažkas iš vidaus diktuotų mums savo taisykles. Taisykles, kad „aš negaliu būti kaltas, kad kaltas gali būti tiktai kažkas kitas, kad kalti būna tik silpni ir netobuli žmonės, o aš ne iš tokių“. Tokia yra mūsų psichinė gynyba, ir nieko čia nepadarysi.

Psichikai atrodo, kad save pateisinus ir suradus kaltininką, bus lengviau. Ir išties labai sunku akimirksniu persitvarkyti ir susitaikyti su faktu, kad aš esu neidealus. Tačiau esmė yra ta, kad mes esame viso labo žmonės, o ne dievai. Ir turime teisę daryti klaidas. Juk neklysta tik tas, kas nieko nedaro.

Ir jeigu pradėsime nuo šito, jeigu priimsime save ir savo silpnybes, jeigu leisime sau būti savimi, štai tada pradeda dėtis nuostabūs dalykai. Žmogus tampa realiai stipresnis. Stipresnis ne kitų žmonių kaltės sąskaita, o dėl to, kad jis pats save priėmė ir pripažino.

Juk tada, kai viskas tavo, o ne pašalinių žmonių rankose, gaunasi kad būtent tu pats įtakoji ir savo gyvenimą, ir visus jo įvykius.

Ir kai mes tai pripažįstame, kitam žmogui ištartas „Atsiprašau” byloja, kad jumis galima pasitikėti, kadangi esate atsakingas žmogus.

Myliu

Labai svarbus žodis. Žinoma, meilę būtina įrodyti ir veiksmais bei darbais. Tačiau ir garsiai apie ją kalbėti visada bus tikslinga. Šis žodis suteikia pasitikėjimo, kad esi reikalingas, vertingas. Sukuria teisingumo, komforto, užtikrintos ramybės jausmą. Suteikia galingą resursą.

Ačiū

Visiems žinoma, kad dėkingi žmonės – tai laimingi žmonės. Juk kai žmogus moka įžvelgti aplinkui save teigiamus dalykus, jo gyvenimo akcentas nukrypsta būtent į tai, kas džiugina. Puiku, kai niekas netrukdo atvirai pripažinti kito žmogaus vertę savo gyvenime, padėkoti jam už tai, ką jis daro jūsų labui, už tai, kad jis yra ir, galbūt, vien savo buvimu jūsų gyvenime sukuria galingą motyvaciją ir resursą.

Kiekvienam žmogui svarbu jaustis vertinamu ir reikalingu. Tai natūralus poreikis. Ir, per dėkingumą pajutęs jo pripažinimą mūsų gyvenime, žmogus irgi taps laimingesnis. O laimingi žmonės turi magišką galią padaryti laimingais kitus.

Juk kokį vilką maitinsi, toks ir užauga.

Viskas jūsų rankose, mielieji.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *