Vaikai, užaugę pilnose šeimose, yra labiau išsivystę

Švedų mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad geriau elgiasi ir mokosi tie vaikai, kurių tėčiai aktyviai dalyvauja jų gyvenime. Tokie vaikai taip pat labiau prisitaikę prie gyvenimo.

Mokslininkai nustatė, kad geri santykiai tarp vaikų ir tėčių turi teigiamą poveikį, kuris gali trukti du dešimtmečius. Žemo gyvenimo lygio šeimose dėl reguliaraus vaikų bendravimo su tėvu mažėja nepilnamečių nusikalstamumo lygis.

Anna Sarkady iš Švedijos Upsalos universiteto, kuriame buvo atliktas tyrimas, gautus rezultatus komentavo taip: „Mūsų išsamus 20 metų trukmės tyrimas rodo, kad aktyvus ir reguliarus bendravimas su tėčiu atneša vaikui didžiulę naudą. Aptikome įvairių įrodymų, kad vaikai, kurie nuolat bendrauja su savo tėvu, rečiau pradeda rūkyti, turi mažiau problemų su įstatymais, pasiekia didesnę akademinę sėkmę ir turi geresnius santykius su abiejų lyčių vaikais.“

Mokslininkai nustatė, kad vaikai, gyvenantys su tėčiu ir mama, turi mažiau elgesio problemų nei vaikai, kurie gyvena tik su mama.

Berniukų elgesio ir mergaičių fiziologinės problemos taip pat rečiau pasitaiko sveikose šeimose. Intelekto išsivystymo lygis, gebėjimas analizuoti ir kalbėti taip pat yra labiau išvystytas vaikų, kurie nuolat bendrauja su abiem tėvais.

Mokslininkai pridūrė, kad dar neaišku, ar yra skirtumas, ar vaikas gyvena su biologiniu tėvu, ar su vyru, kuris atlieka tėvo vaidmenį.

„Vaikai, kurie gyvena su mama ir vyru, kuris atlieka tėvo vaidmenį, irgi elgiasi geriau nei tie, kurie gyvena tik su mama. Tačiau kol kas negalima pasakyti, ar taip yra dėl to, kad jo auklėjime dalyvauja patėvis, ar dėl to, kad mama geriau atlieka tėvystės funkcijas, nes jaučia palaikymą iš vyro pusės.“

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *