Vaikas virtuvėje. Maisto gaminimą paverskite žaidimu

Originalas

Jau pavargote nuo kasdienio galvos laužymo, ką gi naujo pagaminti savo šeimynai? Sprendimas – į veiksmą įtraukite ir vaikus! Kadangi dauguma vaikų maisto gaminimą vertina ne kaip darbą, o kaip pramogą, jie tikrai neprieštaraus ir padės jums šeimininkauti.

Štai keletas minčių, kurios padės įtraukti vaikus į maisto ruošos procesą.

Pirmiausia virtuvę sutvarkykite taip, kad čia būtų patogu dirbti vaikui. Jei bufetas jam per aukštas ir nepatogus, tegul geriau dirba prie virtuvinio stalo. Jūs visuomet turėtumėte būti netoliese, kad galėtumėt stebėti, ką vaikas daro ir, jei reikia, padėti jam. Gaminimas yra įgūdis, kuriam įvaldyti reikia laiko. Be to, virtuvė yra viena pavojingiausių vietų namuose, juk nenorėtumėte palikti savo pradedančiojo virėjo vieno, kuris greičiausiai pagamins tik audrą.

Išdėstykite savo vaikams trumpą maisto ruošos kursą. Nemanykite, kad vaikai gimė žinodami, jog maisto gaminimas susideda iš įvairių produktų ir jų grupių. Paieškokite paveiksliukų ir jų pagalba parodykite, kokie produktai kuriai grupei priklauso. Tegul vaikai padaro po sąrašą su mėgstamiausiais patiekalais ir produktais. Ši informacija jums pasitarnaus, sudarinėjant naują šeimos meniu.

Leiskite vaikams naudotis jūsų receptų knygomis. Paskatinkite juos išsirinkti ir išbandyti kokį naują receptą. Tada tegul jie patikrina, kuriuos ingredientus jūs jau turite, o kuriuos dar reikia nusipirkti. Pastaba: Nesistebėkite, jei pasirinkti receptai bus neįprasti jums ir neišbandyti. Pusę maisto gaminimo smagumo ir sudaro kažko naujo ragavimas.

Išmokykite vaikus ir gaminimo taisyklių: kaip pasverti ingredientus, kaip maišyti miltus su kiaušiniais ar pienu ir t.t. Parodydama ir išaiškindama vaikams maisto gaminimo pagrindus, padidinsite jų šansus pagaminti kažką valgomo, ką jie, didžiuodamiesi savimi, galėtų patiekti ant pietų stalo.

Pažaiskite ir planuodami meniu – susigalvokite teminius pietus. Papuoškite stalą ir rinkitės muziką, kurie atitinka tos dienos virtuvę. Arba išbandykite kokį nors visiškai kuoktelėjusį variantą, pavyzdžiui, „žalius pietus“, kuriuos gamindami naudokite špinatus ir bulvių košę paverskite žalia.

Paskatinkite vaikus sudaryti visų tų nuostabių receptų sąrašą, kuriuos išbandė jūsų šeimyna. Galbūt kils idėja paskatinti vaikus sukurti savo receptų knygą. Tai – puiki dovana draugams ar giminėms.

Kai ateina laikas susitvarkyti virtuvę, neliepkite visko padaryti vaikams. Daugumai jų pilna indų kriauklė ir taip atrodo neįveikiama, o ką jau kalbėti apie plovimą po tokio intensyvaus gaminimo. Jie daug mieliau imsis gaminti ir kitą kartą, jei jūs po to pasisiūlysite padėti iškuopti virtuvę.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *