Vaikus stipriai žeidžiančios frazės

Kartais suaugusieji nesugeba kontroliuoti savo emocijų ir pykčio įkarštyje gali prikalbėti vaikams daug nereikalingų dalykų ar apskritai aprėkti. Iš vienos pusės tai natūralu – visi esame gyvi žmonės ir negalime būti viskam abejingi, kaip robotai.

Tačiau esama frazių, kurios ypatingai skaudina vaiką. Uždrauskite sau jas vartoti, kad ir kokia būtų jūsų būsena. Tokie žodžiai palieka negatyvų pėdsaką dar nesutvirtėjusioje mažylio psichikoje, ir jis juos prisimins labai ilgai, galbūt net visą gyvenimą.

Štai kai kurios tokios frazės.

„Man irgi labai daug ko norisi“

Vietoj šios frazės tėvai turėtų pamėginti suprantamai paaiškinti, kodėl dabar jie negali nupirkti to, ko vaikas prašo. Priešingu atveju mažasis pats pasidaro išvadas, kodėl tėvai neduoda, ko jam reikia. Ir kartais tokia įvykių ir jų priežasčių analizė veda į visiškai neteisingas išvadas. Pavyzdžiui, vaikai gali nutarti, kad tėvai jo paprasčiausiai nemyli, o jo norai niekam neįdomūs.

„Nemokša, atgrubnagis, kerėpla”

Mes visi nieko nemokame, kol neišmokstame. Ir nereikia dėl to kaltinti savo vaikų. Geriau paaiškinkite, parodykite savo pavyzdžiu, pamėginkite ką nors padaryti kartu. Juk jūs vyresni, protingesni ir labiau patyrę, negu mažieji, ir jūsų, kaip tėvų, pareiga – visko išmokyti. Tokie išsireiškimai tik pasėja nepasitikėjimo jumis sėklas.

„Tavo nuomonė čia niekam neįdomi“

Labai žiaurus vaiko atžvilgiu išsireiškimas, kurį išgirdęs, mažasis gali visiškai užsidaryti savyje. Jam sunku suvokti, kad niekas į jį neįsiklauso, kad jo mintys ir žodžiai nieko nereiškia. Jei nesutinkate su vaiku, paprasčiausiai paaiškinkite, kodėl. Ir tada jis be psichologinių pasekmių susigaudys situacijoje ir supras, kad samprotavo neteisingai.

„Visai kaip tėvas”

Jeigu jums ir vaiko tėvui nepavyko išsaugoti santykių ir išgelbėti šeimos, nereikia rodyti savo nepasitenkinimo vienas kitu vaiko akivaizdoje. Vaikui jūs esate vienodai brangūs ir artimi žmonės. Jei demonstruosite negatyvų požiūrį į buvusį partnerį, tai suformuos jūsų vaikui daugybę bjaurių kompleksų.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *