Valome namus be chemijos: 20 savos gamybos priemonių visiems atvejams

Vonios kambarys

· Jeigu turite likusios kokakolos, įpilkite jos į klozetą ir leiskite kelias valandas (dar geriau per naktį) pastovėti. Tai padės išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas, kurių tualeto šepetys nepasiekia.

· Paprasta kepimo soda yra labai veiksminga valymo priemonė, kurią galima naudoti norint dezodoruoti tualetą. Įberkite į klozetą kelis valgomuosius šaukštus sodos ir palaukite dešimt minučių. Tada pasidarbuokite šepečiu. Jeigu norite dar geresnio rezultato, papildomai įlašinkite kelis lašus patinkančio eterinio aliejaus.

· Kad jūsų dušo plytelės blizgėtų, pasiruoškite citrinos sulčių ir kepimo sodos pastą. Ja iššveiskite dušo ir vonios paviršius. Jokių kitų brutalių cheminių medžiagų čia neprireiks.

· Egzistuoja dar viena gudrybė, kaip įveikti kalkių nuosėdas. Tiesiai ant čiaupo užmaukite pusę citrinos ir palikite valandai. Paskui citriną nuimkite ir jos likučius nuskalaukite verdančiu vandeniu. Tai padės net ir tuo atveju, jeigu pas jus namuose ypač kietas vanduo.

· Dantų šepetėliai ir jų laikikliai yra vienos nešvariausių vietų namuose. Visus kenksmingus mikrobus, nepakenkiant žmogui, veiksmingai sunaikins vandenilio peroksidas. Pamerkite į šį skystį dantų šepetėlių šerelius valandai, taip pat jo įpilkite į laikiklį. Galėsite džiaugtis švariai šereliais ir išvengsite pajuodusių šepetėlio galiukų.

Virtuvė

· Jeigu be didelių pastangų norite turėti švarias orkaitės skardas, paberkite ant jų nemažai sodos ir paskui užpilkite šiek tiek verdančio vandens. Tai padarius turi prasidėti intensyvus burbuliavimas. Palikite skardą valandą pastovėti, paskui nuskalaukite.

· Jeigu norite pašalinti nuoviras nuo virdulio, į jį lygiomis dalimis pripilkite acto ir vandens, tada užvirkite. Išpilkite, išplaukite virdulį ir pripilkite švaraus vandens, tada jį užvirkite ir vėl išpilkite. Jeigu apnašų ypač daug, prieš užvirdami vandens ir acto tirpalą palaikykite jį valandą.

· Iš citrinos, acto ir druskos galite pasigaminti natūralų indaplovių skystį. Ketvirčiais supjaustykite keturias citrinas ir lėtai virkite dviejose stiklinėse vandens, tada sutrinkite, įberkite druskos ir įpilkite acto, paskui vėl užvirkite. Vietoj parduotuvėje pirkto indaplovių skysčio naudokite tris valgomuosius šaukštus citrininio gelio.

· Jeigu rytais pasimėgaujate puodeliu kavos, tirščių neišmeskite. Laikykite juos šaldytuve ir išvengsite nemalonių kvapų. Galite specialiai tam pasigaminti indelį – nedidelį stiklainiuką uždenkite medžiaga.

· Dar vienas nebrangus ir veiksmingas virtuvės valiklis – vandenilio peroksidas. Jis visiškai netoksiškas ir jį galima saugiai purkšti ant stalviršių, jeigu norite atsikratyti visų mikrobų.

· Stiklą idealiai išblizgina actas. Tiesiog pamirkykite popierinį rankšluostį ir trinkite juo paviršių tol, kol jus ims tenkinti rezultatas.

Skalbykla

· Riebalų dėmes pašalinti padės kūdikių milteliai. Paberkite jų negailėdami ant riebalų dėmių ir palikite nakčiai. Tada išskalbkite kaip įprastai.

· Jeigu naudojate baliklį, drabužiai greitai susidėvi. Todėl pabandykite baliklį pakeisti sodos ir acto mišiniu. Balti drabužiai bus išties balti.

· Minkštus žaislus išvalyti padės kepimo soda ir kukurūzų krakmolas. Dvi dalis sodos ir vieną dalį kukurūzų krakmolo kartu su žaisliuku įdėkite į užsegamą plastikinį maišelį ir gerai supurtykite. Žiūrėkite, kad žaislas būtų padengtas milteliais. Paskui juos nuvalykite šepetėliu ar nusiurbkite.

· Jeigu baigiate skalbinių minkštiklį, išbandykite štai tokį namų gamybos pakaitalą. Sumaišykite šešias stiklines vandens, tris stiklines acto ir dvi stiklines jums patinkančio plaukų kondicionieriaus. Kai skalbiate drabužius, įpilkite į skalbimo mašiną du valgomuosius šaukštus pačių pasigaminto minkštiklio.

Svetainė

· Jeigu norite išvalyti savo sofą, sumaišykite šešis valgomuosius šaukštus muilo dribsnių su puse litro verdančio vandens. Visa tai gerai išplakite ir gautomis putomis valykite sofos audinį. Paskui likučius pašalinkite drėgna šluoste.

· Daugkartinio naudojimo valymo servetėlės yra puikus ekologiškas būdas taupyti pinigus. Įpilkite į talpą vieną stiklinę verdančio vandens, ketvirtį stiklinės valymo spirito ir du valgomuosius šaukštus indų ploviklio. Į gautą mišinį pamerkite keturias ar penkias audinio atraižas. Taip pat galite įlašinti kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus, kuris suteiks malonų kvapą.

· Alyvuogių aliejus gali tarnauti kaip puikus medžio lakas. Užlašinkite kelis lašus aliejaus ant audinio ir gerai įtrinkite medinius baldus – jų paviršius ims blizgėti.

· Kilimą išvalyti taip pat galite paprastais įperkamais ingredientais. Pirmiausia kilimą išsiurbkite, paskui pasigaminkite pastą iš ketvirčio stiklinės druskos, ketvirčio stiklinės borakso ir ketvirčio stiklinės acto. Išvalykite gauta pasta purvinas vietas ir dėmes, palikite išdžiūti ir vėl išsiurbkite. Paskui kilimą gerai išplaukite vandeniu ar išvalykite garais.

· Bėgant laikui žalvaris gali išties nutamsėti. Jeigu norite jį atnaujinti, sumaišykite pusės citrinos sultis su vienu valgomuoju šaukštu kepimo sodos (taip pat galima naudoti druską). Šia pasta švelniai patrinkite žalvario paviršių, nuskalaukite ir nusausinkite.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *