Vienatvė provokuoja silpnaprotystę

Mokslininkai nustatė, kad vieniši žmonės daug dažniau serga demencija nei kiti.

Tyrimą atliko Loughborough universiteto mokslininkai. Remiantis gautais duomenimis, susituokusios poros 60 procentų rečiau kenčia nuo rizikos susirgti demencija. O štai vieniši žmonės senatvėje žymiai dažniau susiduria su pražūtinga liga.

Specialistų teigimu, šio reiškinio priežastis gali slypėti tame, kad partneriai rūpinasi vienas kitu ir skatina savo gyvenimo draugą vadovauti sveiku gyvenimo būdu. Visa tai kartu padeda gerokai sumažinti tikimybę susirgti demencija.

Bandymas buvo atliktas, dalyvaujant beveik septyniems tūkstančiams žmonių. Savanoriai buvo nuo 52 iki 90 metų amžiaus. Jie buvo tiriami šešerius metus. Per šį laikotarpį 220 žmonių susidūrė su demencija.

Paaiškėjo, kad vienišiems vyrams taip pat yra didesnė širdies ligų ir depresijos rizika, kurios yra demencijos išsivystymo veiksniai. Tačiau susituokę stipriosios lyties atstovai daugiausia valgo sveiką maistą, lankosi sporto salėse ir mažiau vartoja alkoholio. Ir jei yra kokių nors simptomų, jie nedelsdami kreipiasi į gydytoją.

„Esame socialinės būtybės ir streso mažinimas pasitelkiant socialinę paramą gali būti svarbesniu faktoriumi, nei manyta anksčiau“, – sako profesorius If Hogerworst.

Pažymima, kad daugiau nei 47 milijonai žmonių visame pasaulyje susiduria su demencija.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.