Vis dar manote, kad reikia miegoti 8 valandas per parą? Mokslininkai paneigė šį mitą

Ar tikrai turėtume miegoti 8 valandas per parą? Danielis Liebermanas, Harvardo mokslininkas, laikosi kiek kitokios nuomonės. Mes papasakosime, kiek, jo manymu, reikia miegoti per parą.

Danielis Liebermanas paneigė mitą, kad reikia miegoti 8 valandas per parą. Jo teigimu, organizmas gali atsigauti ir per trumpesnį laiką. Jis atliko tyrimus ir išsiaiškino, kiek mums iš tiesų reikia miegoti.

Kodėl miegas toks svarbus?

Miegas leidžia mums atsigauti ir fiziškai, ir protiškai. Tai veikia visą mūsų kūną,  vidaus organų darbą ir net hormonų pusiausvyrą. Kai miegame, ilsisi ne tik smegenys, bet ir širdis, kvėpavimo sistema, nervų sistema, virškinamasis traktas, raumenys, ir t.t.  Gerai pailsėję žmonės turi gražesnę odą, pailsėjusias akis ir normalų kraujospūdį.  Jie jaučiasi puikiai pailsėję, todėl gali geriau susikoncentruoti į kasdienes užduotis.

Kiek mums reikia miego?

Optimali miego trukmė priklauso nuo daugybės veiksnių, tokių kaip amžius ir gyvenimo būdas. Daugiausia miego reikia naujagimiams ir kūdikiams (iki keliolikos valandų per parą), mažiausiai – senjorams. Vis dėlto, daugybę metų buvo paplitusi nuomonė, kad geriausia miegoti 8 valandas per parą. Danielis Liebermanas iš Harvardo atliko tyrimą ir su tuo nesutinka. Jis kasdien stebėjo Vakarų pasaulyje gyvenančius ir modernias technologijas naudojančius žmones. Jis taip  pat į tyrimą įtraukė žmones, gyvenančius toli nuo civilizacijos laimėjimų. Pirmieji  dažnai skundėsi nemiga, be to, jiems reikėjo ilgesnio poilsio laiko. Žmonės, kurie nesinaudojo tokiais technologijų pasiekimais kaip nešiojamieji kompiuteriai ar mobilieji telefonai,  pailsėdavo per trumpesnį laiką. Jiems prireikė 6-7 valandų, kad atgautų visas jėgas. Būtent todėl 8 valandų miego poreikis yra mitas. Be to, pasitvirtino, kad prieš miegą neturėtume naudotis kompiuteriais ir mobiliaisiais telefonais.

Kokia yra rizika, kai miegate per mažai ar per daug?

Danielio Liebermano komanda bandė išsiaiškinti, kaip miego trukmė yra susijusi su tikimybe susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Nustatyta, kad žmonės, miegantys 7 valandas per parą, rečiausiai serga širdies ligomis. Didesnė rizika yra žmonėms, kurie miega ilgiau – 8 valandas ir daugiau. Žinoma, ir šiuo atveju yra svarbus žmogaus gyvenimo būdas.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *