Vištienos sriuba – geriausias vaistas nuo peršalimo

Yra daug maisto produktų ir patiekalų, kurie padeda jaustis geriau, jeigu peršalote. Tai pasakytina ir apie vištienos sriubą. Specialistai ją pavadino geriausiu patiekalu kovojant su peršalimu.

Tyrimus šioje srityje atliko Nebraskos universiteto mokslininkai. Jie įrodė, kad vištienos sriuba gali žymiai palengvinti viršutinių kvėpavimo takų infekcijų simptomus. Viskas dėl to, kad šiame patiekale yra priešuždegiminių junginių. Taip pat buvo nustatyta, kad sriubos aromatas, prieskoniai ir šiluma gali išvalyti gleives, atverdami kvėpavimo takus.

Pažymima, kad naudingos vištienos sriubos savybės buvo atrastos dar XII amžiuje. Jau tada patiekalą rekomenduota vartoti nuo peršalimo. Būtent nuo tų laikų naudingos sriubos receptai buvo perduodami iš kartos į kartą.

Neseniai atliktame tyrime mokslininkai įvertino sriubos poveikį žmogaus organizmui. Sriubą sudarė vištiena, svogūnai, saldžiosios bulvės, pastarnokai, ropės, morkos, saliero stiebas, petražolės, druska ir pipirai.

Paaiškėjo, kad vištienos sriuba gali padidinti neutrofilų – gausiausių baltųjų kraujo kūnelių, dalyvaujančių palaikant imuninę sistemą ir apsaugančių nuo infekcijų – aktyvumą. Priimta manyti, kad sumažėjęs jų aktyvumas sukelia tokius simptomus kaip peršalimas ir gripas. Mokslininkai teigia, kad vištienos sriuboje yra priešuždegiminių komponentų, kurie palengvina ir sutrumpina viršutinių kvėpavimo takų infekcijų eigą bei trukmę. Vištienos sriuba taip pat padeda pagerinti kūno rehidrataciją. Dėl didelio sultinio kiekio sriuba kompensuoja skysčio trūkumą, kurio taip trūksta sergant.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *