Vyrai, jei norite gyventi ilgai, sveikai ir turtingai – susituokite!

Originalas

Beveik visos tautos visais istoriniais laikais manė, kad ilgiau gyvena vyrai, turintys partnerę. Ir šių dienų mokslininkai sutinka, jog meilė, švelnumas, rūpinimasis artimaisiais prailgina žmogaus gyvenimą keleriais metais. Norint pakelti tonusą ir sustiprinti energijos srautą svarbu reguliariai užsiiminėti seksu.

Negalavimų priežastis nustatė žmona

Esant fiziniam artumui su mylimu žmogumi gaminasi laimės hormonas – endorfinas, kuris stiprina imunitetą. Taip pat didžiulį vaidmenį vyro ilgaamžiškumui vaidina mylimos moters rūpestis.

Viena pažįstama ištekėjo už vyro, kuris turėjo sunkios formos opaligę. Iki santuokos vyras nuolatos gėrė vaistus, tačiau nežiūrint į tai, vis tiek dažnai patekdavo į ligoninę. Po vestuvių žmona iškart puolė rūpintis ligoto vyro valgiaraščiu. Ji ėmė gaminti maistą iš produktų, kuriuos rekomendavo gydytojas. Taip pat žmona įkalbėjo vyrą į darbą neštis termosą su karštais pietumis, o ne bėgioti į artimiausią kavinę.

Dar vėliau išmintinga moteris suvokė, kad ne vien tik maistas yra vyro negalavimo arba pasveikimo priežastis.

Jos vyras daug metų dirbo labai nervingomis sąlygomis, galima sakyti – jam nuolat tekdavo susidurti su nuolatiniais stresais. Tačiau išeiti iš tos kompanijos vyras nenorėjo. Jį tenkino atlyginimas, viršininkas ir darbo specifika.

Žmona pradėjo rengti šeimyninius ritualus – po darbo su vyru aptardavo, kas gero ar blogo tą dieną jiems nutiko. Paaiškėjo, kad jos vyrui būtent šito ir labiausiai reikėjo. Jis džiaugėsi, pagaliau gavęs progą savo reikalus aptarti su suprantančiu ir rūpestingu žmogumi.

Vyras netrukus ėmė pastebėti, kad darbe jam tapo lengviau, nes jis ėmė mažiau nervintis prieš svarbių sutarčių pasirašymą, giliai neišgyveno dėl to, ar jos bus pasirašytos, ar ne.

Viengungiai gyvena trumpiau

Po kurio laiko sutuoktiniai ėmė skaityti psichologines knygas ir taikyti sau vieną ar kitą metodą. Abu pradėjo lankyti jogos užsiėmimus. Daug laiko stengdavosi praleisti gryname ore.

Žaizdos skrandyje seniai užsitraukė ir neatsinaujino. Pats vyras ne kartą prisipažino, jog jau negali patikėti, kad kelerius metus gyveno visiškose kančiose. O kas su juo būtų, jeigu nebūtų vedęs?

Amerikiečiai mokslininkai yra įsitikinę, jog vyrui labai svarbu, kad namuose jį palaikytų ir būtų pasiruošę išklausyti.

Ta, kad viengungiai gyvena trumpiau, nei vedę, patvirtina ir amerikiečių statistika. Dešimt metų buvo atliekami stebėjimai, kurių metu paaiškėjo, kad vedę vyrai 58 procentais gyvena ilgiau negu išsiskyrę ar nevedę.

Anglų mokslininkų nuomone, kad vyrai, kurie nekenčia nuo vienatvės yra psichiškai stabilūs ir daug mažiau linkę susirgti širdies bei kraujagyslių ligomis.

Žinoma, reikšmę turi ir šeimoje esantis psichologinis klimatas. Jeigu žmona tarsi arši kobra, opos gali nepavykti išgydyti. Tačiau praktiškai kiekviena moteris rūpinasi savo vyro sveikata ir maitinimosi įpročiais.

Nemenką vaidmenį vaidina šeimyninio lizdo jaukumas, atmosfera, šiluma, netgi namų bei maisto kvapas. Visa tai vyrą veikia emociškai, psichologiškai, leidžia jam pasijausti reikšmingu – šeimos galva.

Net jeigu vyras ir nėra vienintelis šeimos maitintojas, jo pasąmonėje vis tiek užgims tikėjimas, kad būtent jis nukovė mamutą artimųjų labui. Tai suteikia vyrui didelį stimulą įsitvirtinant bet kokioje gyvenimiškoje veikloje.

Įdomu tai, kad moters sveikata tiesiogiai nepriklauso nuo to, ar ji yra ištekėjusi, ar ne.

Psichologai sako, kad vyrui santuoka yra ne tik geresnės sveikatos garantas ar aktyvesnio gyvenimo pasireiškimas, bet ir tiesiogiai susijusi su karjeros augimu.

Britų mokslininkai atliko stebėjimus britų kompanijose ir aptiko, kad 74 procentai vyrų, užimantys aukščiausius postus ir sparčiai kopiantys karjeros laiptais, buvo vedę. O gimus vienam, dviem ar trims vaikams tie vyrai ėmė dirbti dar intensyviau ir sėkmingiau, palikdami užnugaryje viengungius.

Psichologų nuomone, viskas yra todėl, kad kai vyras susilaukia vaikų, jis pradeda jaustis tikru armijos vadu. Kiekvienas vyras trokšta, kad žmona bei vaikai juo didžiuotųsi ir daro viską, kad pasiektų šį tikslą.

Kelias į sėkmę – santuoka

Viena mano pažįstama labai ilgai ieškojo partnerio gyvenimui, atsisakydama gražių, protingų ir iš pirmo žvilgsnio perspektyvių kandidatų į jos ranką ir širdį. Draugai juokavo, kad ji nutarė likti senmerge arba išeiti į vienuolyną. Moteris atrodė net nepastebinti jų ironijos.

Galite įsivaizduoti kokia buvo draugų nuostaba, kai jie sulaukė kvietimo į vestuves. Dar labiau visi nustebo, kai išvydo jaunikį. Tai buvo simpatiškas, bet neįdomus, nerangus ir rišliai kalbėti nemokantis vaikinas. Nuotakai visi reiškė užuojautą ir atvirai jos gailėjo.

Tačiau būtent tais metais, kai žmonės ėmė netekti darbų, vos sudurdavo galus, o vyrai puldavo į depresiją, tas nevykęs pažįstamos vyras sumanė atidaryti nedidelę firmą, vėliau ją išplėtė. Praėjo keleri metai. Dabar tai yra solidus, savimi pasitikintis vyras, dviejų vaikų tėvas ir sėkmingai veikiančios firmos vadovas.

Visi, kas dalyvavo vestuvėse, negali patikėti, kad tai tas pats žmogus. Savaime aišku, kad dabar niekas nedrįsta gailėti jo žmonos, pavydi jai. Ir kaip gi kitaip? Moteris viską turi – gražias sukneles, dailius papuošalus, egzotiškas keliones, namą, prabangų automobilį ir svarbiausia – mylintį vyrą ir gerus vaikus.

Visko, galima sakyti, pasiekė ji pati, pamatydama tyliame ir uždaro būdo vaikine štai tokią vertybę. Sėkmingas firmos vadovas neslepia, kad jo persikūnijimas įvyko tik žmonos dėka. Nes ji juo pasitikėjo, o jis negalėjo nuvilti jos lūkesčių. Kita vertus, žmonos supratingumas, palaikymas, meilė palaikė vyrą sunkiame kelyje, ir galiausiai jis tapo nugalėtoju.

Todėl galima sakyti, jog kiekvienas vyras pats renkasi – laisvę, nuotykius, daugybę seksualinių partnerių ir neilgą gyvenimą arba sveikatą, laimę, sėkmę bei ilgaamžiškumą vedybiniame gyvenime su mylima ir mylinčia moterimi.

Parengė Rūta PeršonytėNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *