9 moterų seksualiniai archetipai: kaip jie veikia?

Originalas

Kiekvienos moters viduje gyvena kelios skirtingos būtybės. Kartais jos keičia veidą, bendraudamos su skirtingais vyrais, o kartais – su vienu. Kartais pabunda visai netikėtai, nustebindamos ir partnerį, ir save.

Moters seksualumas – jos asmenybės dalis, tokia pat kaip charakteris. Žinoma, prigimtis nustato, kaip mes valgome, mąstome, užsiimame seksu. Tačiau bręstant susiformuoja elgesio šablonai, kurie nulemia mūsų santykius su partneriu ir seksualinę elgseną. Tai ir vadinama seksualiniu archetipu. Kokie yra populiariausi moterų archetipai?

1. Undinė arba Sirena

Visi prisimena legendas apie undines ir sirenas, kurios suviliodavo vyrus savo nuostabiu kūnu, slėpdamos po vandeniu žuvies uodegą. Iš tikrųjų jos nenorėjo jūreivių meilės. Jų tikslas buvo kontroliuoti ir žlugdyti vyrus . Moterys undinės elgiasi taip pat. Nepaisant išoriškai pribloškiančios išvaizdos, jos yra visai aseksualios. Joms seksas – ne tikslas, o būdas kontroliuoti „auką“. Paprastai tokios moterys pačios būna traumuotos, nepasitiki vyrais ir negali patirti seksualinio pasitenkinimo. Joms reikia psichoterapinės pagalbos.

2. Geležinė ledi

Kovų draugė ir sekse, ir gyvenime. Ji gali ir automobilį pastumti, ir vyro darbinį stresą erotiniu masažu nuimti. Šio tipo moteriai vyras yra ir bendražygis, ir genijus, ir visatos centras, ir vadas. Į seksą ji žiūri kaip į santuokinę pareigą dėl vado gerovės, todėl šis tipas yra aseksualus. Pagal šį scenarijų dažniausiai gyvena tos, kurios ištekėjo iš pagarbos, o ne iš aklos aistros, vis dar dievina ir vertina vyrą kaip šeimos galvą.

3. Motina

Jeigu Geležinės ledi archetipui lytiniai santykiai yra santuokinė pareiga, tai motinos tipui seksas bus resursas, kurį ji suteikia vyrui vaikui. Jai partneris – ne sekso objektas, o dar vienas vaikas, kurį ji privalo išmaitinti ir išauginti. Šiame variante nėra sekso, tačiau yra labai daug rūpinimosi ir motiniškos meilės. Šalia tokios moters infantilūs vyrai jaučiasi maksimaliai jaukiai, patogiai ir saugiai. Šiai kategorijai priklauso moterys, kurioms tėvai įdiegė, kad vyrą reikia aprūpinti švariomis kojinėmis, išlygintais marškiniais, karštu maistu ir reguliariu seksu. Kam jai pačiai seksas, motinos tipo moteris kategoriškai atsisako suprasti, bet mielai juo dalijasi.

4. Šventoji nekaltybė

Šis archetipas jaučiasi įsimylėjusia mokinuke. Jį pasirenka moterys, kai pavargsta nuo santykių ar apima depresija, kad išsivaduotų iš nemalonios būsenos. Seksualumas šiuo atveju yra „atgimstantis“. Moteris stengiasi sugrįžti į pasiruošimo pirmiesiems lytiniams santykiams jauseną, daug dėmesio skiria taktiliniams pojūčiams – galvos glostymui, apsikabinimams, bučiniams. Šio archetipo seksas būna tyrinėjantis. Moteris nesiveržia patirti orgazmo, ji mėgaujasi procesu. Šis archetipas būna naudingas santykiams su senu partneriu atnaujinti.

5. Kurtizanė

Kurtizanė – vyrams labiausiai patrauklus archetipas. Ji labai daug dėmesio skiria išoriniams atributams, sugeba sukurti viliojantį įvaizdį gražiais apatiniais, erotiniu šokiu. Kurtizanei vyras yra tik viliojimo objektas, ji patiria malonumą iš paties proceso, stimuliuodama savyje meilės euforiją, kuri jai reikalinga gyvenime. Kurtizanės archetipas išgyvena ryškų, bet ne ilgalaikį etapą. Kai tik jausmai naujam vyrui išblėsta, Kurtizanė nepastebimai gali virsti Geležine ledi.

6. Valkirija

Valkirijos archetipas – tai moteris karys,. Ji žiūri į seksą kaip į mūšį. Ieško tokio partnerio, su kuriuo kova jai suteiktų didžiausią malonumą, sau lygaus pagal jėgą. Šiame archetipe labai daug seksualumo – vyriško, agresyvaus, valdingo. Valkirija negundo partnerio. Ji atakuoja, priverčia jį įsitraukti į žaidimą. Seksualiniame jos gyvenime labai daug žaidimo momentų: persirenginėjimų, vaidmenų žaidimų, lengvo dominavimo technikų. Valkirija noriai leidžiasi į eksperimentus ir plečia savo seksualinį repertuarą. Valkirijos archetipas – vienas aistringiausių, tačiau čia labai svarbu nepersistengti ir neatbaidyti vyro perdėta seksualine agresija.

7. Deivė

Tai brandžios, savo seksualumą suvokiančios moters archetipas. Deivė – sveikiausias archetipas. Ji mėgsta ir priima savo kūną, jo poreikius ir troškimus, sugeba skirti savo seksualumo ribas. Vyras jai – ne objektas ir ne garbinimo stabas, o lygiateisis partneris, su kuriuo kartu patiria malonumą. Vyrui sutikti tokią moterį – didelė sėkmė. Jis jaus, kad viskas jame yra puiku ir pageidaujama, galės pažvelgti į save kitaip ir pradėti vertinti bei gerbti savo „Aš“.

Tarp kitko, Deivės archetipas turi savo vyriškąjį analogą. Pavyzdžiui, po 15 metų santuokos, kai moteris jautėsi negraži, nuvaryta kaip darbinis arklys, šalta ir neįdomi lovoje, ji sutinka vyrą – Dieviškąjį archetipą – ir suvokia, kad pati yra nuostabioji sekso Deivė.

8. Medžiotoja arba Amazonė

Medžiotoja – destruktyvus archetipas. Jį pasirenka moterys, nusivylusios vyrais ir jų bijančios. Joms vyro suviliojimas ir nugalėjimas yra būdas įsitvirtinti ir padidinti savo savivertę. Šis archetipas artimai bendrauja su moterimis, gali normaliai ir nuoširdžiai kontaktuoti tik su jomis. Vyrą ji suvokia kaip auką, grobį ir savo poreikių patenkinimo instrumentą. Medžiotoja gali ilgai vilioti vyrą savo seksualinėmis gudrybėmis, bet paskui jai rūpės tik jos asmeninis malonumas ir galės užtrenkti duris prieš aukos nosį.

9. Coliukė

Coliukės archetipui nuolat reikia tėvo meilės. Ji nesirenka tolygaus partnerio, o ieško tokio, kuris galėtų rūpintis ja ir globoti ją kaip mažą vaiką. Coliukė būna aseksuali, suvokia seksą kaip to paties rūpinimosi simbolį arba virkštelę tarp jos ir globėjo. Labai dažnai vyrai užkimba ir leidžiasi vedžiojami už infantilumo ir nekaltybės pavadėlio, bet greitai nuo to pavargsta. Po smarkios nesantaikos ir skyrybų grėsmės Coliukė gali išspręsti savo vidines problemas padedama psichologų ir pribręsti iki Kurtizanės ar net Deivės. Sekse Coliukė būna labai pasyvi, tačiau noriai seka paskui gerokai vyresnį ir patyrusį partnerį.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *