Ar pienas gali padėti lengviau užmigti – kas jo neturėtų gerti?

Daugelis žmonių iš vaikystės prisimena: jei nori užmigti, išgerk truputį šilto pieno ir miegas ateis savaime. Kodėl nuo pieno norisi miego, kam jis padeda užmigti, o kam, priešingai, geriau vakare nuo jo susilaikyti?

Kaip pienas padeda užmigti

Retas kuris susimąsto, kodėl pienas verčia miegoti – jis veikia ir gerai. Pasirodo, piene yra keletas medžiagų, būtinų geram miegui:

· triptofanas – aminorūgštis, būtina melatonino, natūralaus miego hormono, gamybai, kuo daugiau jo kraujyje – tuo greičiau žmogus užmiega ir ramiai miega;

· kazeinas – lėtai virškinamas baltymas, atsakingas už raumenų masės formavimąsi miegant;

· kalcis – padeda triptofanui virškinti ir gaminti melatoniną, taip pat normalizuoja raumenų veiklą ir mažina naktinius spazmus.

Tačiau yra dalis žmonių, kurie visiškai negali gerti pieno naktį – tai tie, kurie kenčia nuo laktazės trūkumo, netoleruoja laktozės.

Tokiu atveju organizmas paprasčiausiai nesugebės suvirškinti pieno laktozės, ir vietoj laukiamo poveikio žmogus pusę nakties turės praleisti tualete.

Pienas prieš miegą – kiek pieno gerti

Mitybos specialistų teigimu, prieš miegą pakanka išgerti net ne stiklinę, o pusę stiklinės pieno – 100 ml.

Tokio kiekio pakanka, kad liktumėte sotūs maždaug valandą, ir per tą laiką galite saugiai užmigti, o toks skysčio kiekis neapsunkina šlapimo pūslės.

Pieną galima pakeisti kefyru: jis padeda sumažinti įtampą ir ramina raumenų bei nervų sistemas, t. y. padeda atsipalaiduoti ir užmigti.

Kefyre taip pat yra daug naudingų bakterijų ir rūgščių, kurios normalizuoja gerą virškinimą – o be jo nėra gero miego.

Svarbu: kefyras naktį nerekomenduojamas žmonėms, turintiems lėtinių virškinimo sutrikimų, sergantiems gastritu, žmonėms, linkusiems į migreną ir galvos skausmus.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *