Asmeninės ribos bendraujant su motina: 5 svarbūs žingsniai

Suaugusių dukrų santykiai su motinomis ne visada būna darnūs. Ir visai ne todėl, kad motina nelinkėtų savo atžalai gero. Tiesiog tėvų ir vaikų supratimas apie tai, kas yra gera ir bloga, neretai smarkiai skiriasi.

Jūs labai mylite savo motiną, kitaip ir būti negali? Jūs tikite, kad ir ji jus labai myli, tačiau bendrauti su ja būna sunku?

Paprastai abipusių motinos ir dukters pretenzijų prisikaupia daug. Dukra nesąmoningai kaltina motiną dėl visų savo klaidų, jai nepatinka tas auklėjimas, kuris jai buvo taikomas, ir tie patarimai, kurių ji gaudavo. Motina širdies gilumoje jaučiasi nusivylusi: ji tikėjosi, kad duktė bus dėkinga už viską, ką dėl jos nuveikė, klausys jos ir nekartos tų klaidų, kurias pati padarė jaunystėje.

Saugoti asmenines paaugusių vaikų ribas – sunkiausias uždavinys tėvams, kurie mano esą savo atžaloms nepajudinamas autoritetas. Dėl to kyla pagrindiniai konfliktai šeimoje.

Kaip nesipykti su motina, kuri trokšta tik gero? Visiškas paklusnumas sukelia graudžias pasekmes. Siūlome pasirinkti trečią elgsenos variantą. Kadangi jūs nesugebėsite pakeisti artimo asmens, tai keistis teks pačiai, kad mama pagaliau pajėgtų pripažinti, jog jūs jau suaugote.

I žingsnis

Jūsų tikslas turi būti aiškus – ir jums, ir motinai

Suraskite laiko ir išsiaiškinkite, ko jūs trokštate gyvenime ir kur veržiatės. Kai žinosite savo tikslus, galėsite apie juos pranešti motinai. Jokiu būdu nekritikuokite jos ir jos požiūrio į gyvenimą. Pasakykite jai, jog žinote, kad ji jaudinasi dėl jūsų ir trokšta tik gero, tačiau jūsų poreikiai ir požiūriai skiriasi.

Galbūt pirmą kartą ji jūsų neišgirs ar nenorės išgirsti, bet vėliau išmoks gerbti jūsų nuomonę.

II žingsnis

Būkite aktyvios, bet nesiginkite

Motina nori žinoti, kad jūs tikrai trokštate pagerinti santykius su ja. Galbūt verta jai apie tai pasakyti? Tik nereikia teisintis. Klauskite jos nuomonės apie tokius dalykus, kur ji tikrai gali jums padėti, ir paaiškinkite, kad kai kurias savo problemas jūs spręsite pati, be jos pagalbos.

III žingsnis

Papasakokite apie savo jausmus

Motina tikrai nesupranta, kad kartais jūs smarkiai susinervinate dėl jos žodžių. Ji gali manyti, kad jos žodžiai jums nieko nereiškia, ypač jei po jų jūs garsiai trenkiate durimis ir demonstratyviai pasišalinate. Vietoj tokios paauglei būdingos reakcijos pasielkite verčiau kaip suaugusi mergina. Paaiškinkite jai savo jausmus, pavyzdžiui: „Kai tu kritikuoji mano darbą, jaučiuosi kvaila nevykėlė.“

IV žingsnis

Valdykite savo emocijas

Prisiminkite, kad jūsų tikslas nėra pažeminti ir įskaudinti motiną. Jūs tik trokštate, kad ji nevaldytų visų jūsų gyvenimo sferų. Norite veikti ir spręsti pati, be jos nurodymų. Nepasiduokite neigiamoms emocijoms, verčiau ramiai panagrinėkite savo jausmus, išsiaiškinkite, kodėl patyrėte susierzinimą. Jeigu pasikalbėti su motina be nuoskaudų ir įžeidinėjimų dabar neįmanoma, atsitraukite kuriam laikui ir pasakykite, kad dabar dar nesate pasirengusi svarstyti tos temos.

V žingsnis

Sukurkite teigiamą emocinį lauką

Tikriausiai yra prisiminimų, kurie džiugina jus abi. Turbūt jūsų gyvenime yra sritis, kur motina galėtų aktyviai dalyvauti ir jums padėti. Sąmoningai kurkite bendrą teigiamų emocijų, bendrų darbų ir interesų lauką. Pozityvūs išgyvenimai suartins jus ir padės motinai susitaikyti su tuo, kad jūs jau suaugote ir šiek tiek atitolote nuo jos.

Originalas

gr



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *