Atsidavimo, atleidimo ir padorumo iš kitų reikalauja tie, kurie patys viso to neturi

Kuo žmogus nepadoresnis, tuo dažniau ir garsiau kaltina nepadorumu kitus.

Žmogus ilgai ir atkakliai kenkia kitam – išduoda, krečia įvairiausias šunybes ir niekšybes, keikia, išjuokia, žemina. Šitaip elgdamasis, jis įsitikinęs, kad jam, tokiam didžiam ir nuostabiam, visa tai galima, leistina. Ir gyvena jis viską sau leisdamas, laikydamas save aukštesniu ir geresniu už kitus iki to momento, kol antrasis nusprendžia daugiau to nebekentėti.

O kentėti tokį elgesį su savimi – nepakeliama. Jokie jausmai, netgi tikra meilė nepajėgs įveikti to skausmo, kurį patiria auka.

Dėl to auka, ilgai ir nuolankiai kentėjusi, galiausiai išeina – staiga ir visiems laikams. Ir galima būtų žmogų paleisti, juk jam ir taip pakankamai sugadino gyvenimą, tačiau viskas nutinka atvirkščiai.

Paaiškėja, kad tu, tiek laiko kentėjęs ir pagaliau pasiryžęs išeiti – dabar esi išdavikas ir nepadorus žmogus. Tu, pasirodo, buvai atsakingas už santykių gerovę. Paaiškėja, kad viso to, ką padarei tų santykių labui – nepakanka. Tu blogai stengeisi. Ir apskritai blogas žmogus esi būtent tu. Vadinasi, galima plūsti tave paskutiniais žodžiais, gėdinti prieš gimines ir visus aplinkinius.

Dėl to, norint suprasti, kas iš tikrųjų kaltas, reikia paprasčiausiai pasiklausyti, kas aktyviausiai piktinasi ir keikia oponentą.

Dėl skyrybų kalti abu! (su užuomina, kad tai sakantis žmogus – baltas ir pūkuotas, o antrasis, atseit, viską sugadino);

Jis privalo! (bėkite nuo tų, kuriems visi viską skolingi ir privalo, kadangi jie nemano, jog patys kam nors ką nors privalo);

Ji/jis mane paliko! (ir niekam nepasakojama apie tironiją, neištikimybę ir kitas savo paties pridirbtas istorijas. Visa tai – smulkmenos, oponentas galėjo ir pakentėti).

Kuo nepadoresnis žmogus, tuo aršiau jis atakuoja padorius, įsitikinęs, jog tie jam kažką skolingi ir privalo. Jis taip įprato taip elgtis, kad kitokio gyvenimo neįsivaizduoja.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.