Atsikratyti motinos vaidmens santykiuose su vyru

Moterys neretai pasirenka sau rūpestingos motinos, visaip globojančios savo vyrą, vaidmenį. Ir visai ne todėl, kad jis nesugeba nieko padaryti pats. Moteriai taip lengviau tapti svarbiausia namuose, viską valdyti, kontroliuoti. Priešingu atveju tektų mokytis gyventi santarvėje ir nesiekti lyderystės.

Moters siekis vadovauti sukuria „mamos ir vaiko“ santykių modelį. Toks modelis suprantamas ir paprastas. Motinai visada tenka paskutinis žodis. Pamiršdama, kad vyras nėra vaikas, moteris praranda santykiuose svarbiausią dalyką. Pamažu ji pamiršta, kodėl pasirinko savo vyrą ir ištekėjo už jo.

Prisiminkite, kad jūs jau suaugusi

Tai reiškia, kad jūs galite kontroliuoti savo jausmus ir elgseną. Visada lengviau apsimesti įsižeidusia, nuskriausta, kai matote, kad kažkokie darbai nepadaryti ar kažkas vyksta ne taip, kaip norėjote. Arba pasirinkti įsakmų, auklėjamąjį toną, kaip elgiasi supykusios mokytojos ir motinos.

Vyro ir moters santykiai turi būti grindžiami partneryste. Juose duri dalyvauti du lygiateisiai žmonės, sugebantys susitarti. Kad ir kaip norėtumėte išpeikti vyrą, padarykite pertrauką. Prisiminkite, kad suaugę žmonės elgiasi kitaip.

Liaukitės priekabiauti

Motina gali gaišti savo laiką ir jėgas, kad išauklėtų idealų vaiką. Būreliai, korepetitoriai, papildomi užsiėmimai… Motinos investuoja į savo vaikus, todėl jie tampa svarbiausiais jų gyvenimo projektais. Jei vaikas nesugeba pasiekti jos iškeltos kartelės, motina jaučiasi prastai. Jų santykiai būna persmelkti įtampos. Priekaištaujama, pykstamasi dėl smulkmenų.

Moteris taip pat gali stengtis perauklėti savo vyrą į idealų. Ji gali nuolat priminti vyrui tuos „namų darbus“, kuriuos reikia atlikti. Jeigu jis neatliks visko, kaip liepta, galima bus jam priekaištauti ir bausti jį. Moteris nepajunta, kaip pati virsta žiežula. Jos poreikiai tampa svarbesni už jųdviejų jausmus.

Jei reikia ką nors priminti vyrui, darykite tai neutraliu tonu. Nedera įsakinėti ir reikalauti. Išsiaiškinkite, gal jums abiems geriau palikinėti priminimus apie būtinus darbus ant šaldytuvo durelių.

Nesirenkite kaip mama

Deja, patogus naminis chalatas ar beformė kaip maišas suknelė nesuteikia moters įvaizdžiui seksualumo. Nederėtų pamiršti, kad šalia jūsų yra suaugęs vyras, kurį mylite. Juk norite būti jo geidžiama?!

Pasiskirstykite atsakomybės zonas

Motina turi viską namuose kontroliuoti, o žmona – ne. Motina stebi savo augantį vaiką ir saugo jį nuo klaidų, o žmona būna šalia savo suaugusio ir savarankiško vyro. Paskirstykite pareigas, išmokite pasidalinti įsipareigojimais, pavaduokite vienas kitą. Sudarykite komandą, kurioje visi nariai būtų lygūs. Patikėkite, vyras sugebės puikiai susidoroti su bet kokia užduotimi.

Gerbkite kito nuomonę

Motinos nuomonė visada būna svaresnė už jos vaiko, nes už jos pečių yra didelė gyvenimo patirtis. Sutuoktiniai turi būti lygūs. Kiekvienas turi teisę išsakyti savo nuomonę ir būti išklausytas. Kiekvienas turi savų norų, todėl reikia mokytis ieškoti kompromisų, kad santuoka būtų laiminga. Jeigu jūsų žodis visada būna paskutinis, reikia susimąstyti.

Nenustatinėkite, su kuo vyrui draugauti

Šis triukas ne visada pavyksta ir mamoms. Vaikas dažniausiai suranda būdą, kaip susitikti su savo draugais. Jei drausite vyrui leisti laiką su draugais, jis kitą kartą neinformuos jūsų apie tai. Pameluos, kad turi neatidėliotinų reikalų darbe ar verslo susitikimų.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *