Atvirai su vyrais konkuruojančios moterys

Įtariu, kad už tokį pareiškimą kai kurios damos bus pasirengusios apmėtyti mane šlepetėmis, o gal ir akmenimis. Ir vis dėlto, kaip ir žadėjau, papasakosiu, kodėl moteris neturėtų konkuruoti su vyrais.

Jei moteris nugali vyrą, ji gali laikyti save nugalėta. Kodėl?

Aš jau ne vieną kartą rašiau, kad vyras moters atžvilgiu turi tik dvi pozicijas: arba aš tave ginu, arba aš ginuosi nuo tavęs.

Tarkime, moteris nusprendė daryti karjerą, užsidirbti pinigų, tapti žinoma visuomenėje, reikšminga, įtakinga. Visa tai nuostabu iki to momento, kol nesuprasime, kokie yra šito troškimo motyvai.

O motyvų gali būti daug.

  • Privalau užtikrinti sau ir savo vaikams vertą gyvenimą. Bijau skurdo. Bijau likti be pinigų;
  • Privalau būti stipri ir pasikliauti savimi. Nenoriu tapti niekam našta;
  • Vyrais pasitikėti negalima. Neleisiu, kad koks nors diedas man komanduotų ir nurodinėtų, kaip turiu gyventi, ir ką turiu daryti. Nenoriu nieko iš nieko prašyti;
  • Aš turiu kažkam kažką įrodyti! Esu šio to verta šiame gyvenime ir noriu, kad su manimi skaitytųsi;
  • Noriu jaustis saugi, dėl to turiu daryti karjerą, eiti į valdžią. Žmonių kontroliavimas padės jaustis saugia.

Tai – pirmoji motyvų grupė. Ar jaučiate, kiek šiuose teiginiuose įtampos ir netgi pykčio? Ar įsivaizduojate moterį, kuri šitaip mąsto? Ar esama joje švelnumo, meilės, ramybės, priėmimo – viso to, kas būdinga moters prigimčiai? Ar visgi joje viešpatauja kažkokios kitos būsenos ir savybės? Ar pasirengusi ši moteris mylėti ir įkvėpti, bučiuoti savo vaikus, apsikabinti, skaityti jiems pasakas nakčiai? Ar pajėgi paklausyti vyro ir moteriškai siekti savo tikslų? Kam jai visa tai, jeigu ji visiškai atvirai gali įsakyti, paliepti, pareikalauti.

Ji burzgia per gyvenimą kaip buldozeris, išstumdydama į šalis pakeliui pasipainiojusius vyrus ir moteris. Ji burzgia link savo tikslo. Siekia aukštumų. Tai kodėl tuomet toje sėkmės viršūnėje tiek daug vienatvės? Greičiausiai todėl, kad kai tik ji užsiaugino sau vyrišką lytinį organą ir prisisiuvo kapšelį, jai staiga netikėtai kilo didžiulis noras būti mylima, prisiglausti prie stipraus peties (kodėl taip yra, panagrinėsime vėliau). O peties greta nėra. Arba jis fiziškai neegzistuoja, arba toks skystas, kad pats prie jos glaudžiasi.

Lyčių santykiuose veikia konkretūs dėsningumai.

Pavyzdžiui, jeigu moteris laimi kokioje nors vyrui svarbioje ir reikšmingoje situacijoje, ji tą vyrą psichologiškai iškastruoja, jei galima taip išsireikšti. Pralaimėjęs sau svarbioje sferoje, jam labai reikšmingoje kovoje, vyras praranda savo vyrišką jėgą. Taip, smulkmenose vyras gali ir netgi privalo nusileisti moteriai. Tačiau stambiuose, strateginiuose reikaluose vyras turi visada jausti ir žinoti, kad paskutinis žodis priklauso jam. Net jeigu moteris kruopščiai paruošė placdarmą tam paskutiniam žodžiui.

Antras pavyzdys. Jeigu moteris daro karjerą sėkmingiau už savo vyrą, vyras pradeda degraduoti. Prasideda problemos darbe, pažeminimas pareigose, atleidimas ar tiesiog dingsta bet koks susidomėjimas darbu. Yra labai nedaug vyrų, pajėgių žengti kartu su žmona, tačiau tik tuo atveju, jeigu jiedu turi bendrą tikslą.

Trečias pavyzdys. Jeigu moteris uždirba daugiau, jos vyro alga ar kitos pajamos pradeda mažėti. Ir labai retas vyras pajėgus didinti apyvartą tokioje situacijoje. Kodėl? Kai moteris uždirba ir daro karjerą, ji tampa labiau savarankiška ir egocentriška, ima nepaisyti vyro, neįsiklauso į tai, ką jis kalba ir nustoja jį gerbti.

Čia kol kas ir sustosiu. Užbaigsiu sekančiame straipsnyje, juk mums dar liko antroji motyvų grupė. O taip pat reikės pamėginti išsiaiškinti, kaip surasti tarpusavio supratimą porose šiuolaikiniame emancipacijos amžiuje.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *